Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. A právě na jednom takové nyní pracuje. Jde o model Samsung Galaxy A04 Core, o kterém víme, že už má za sebou certifikaci Wi-Fi Alliance. Ta potvrdila připojení k dvoupásmové Wi-Fi a operační systém Android 12. Předpokládáme, že na telefonu poběží nadstavba One UI 4 nebo dokonce její odlehčená verze Core.

Samsung Galaxy A04 Core na prvních renderech

Další střípek do mozaiky informací o modelu Samsung Galaxy A04 Core přidaly německé stránky Winfuture. Najdeme zde totiž první renderované obrázky chystaného telefonu a z nich zjistíme jak je na tom s designem. Asi by se dalo ve zkratce říci, že levný telefon má naprosto jednoduchý vzhled. Žádné efektní designové prvky proto nečekejme.

Samsung Galaxy A04 Core má plochý čelní panel s širšími rámečky kolem displeje a poměrně širokou bradou. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a napájecí tlačítko. Snímač otisků prstů chybí jak na hraně zařízení, tak i na zadním panelu. Záda jsou polykarbonátová s matným povrchem. Najdeme tu jen jeden snímač hlavního fotoaparátu a pod ním LED blesk. Podle renderů půjde telefon na trh v barvě černé, zelené a měděné.

Tipaři už také odhadují některé z parametrů chystaného telefonu. Tím hlavním je asi procesor Exynos 850. Je to čipset postavený na 8nm výrobní technologii s osmi jádry Cortex-A55 s taktem 2,0 GHz a GPU Mali-G52 MP1. Žádný extra výkon proto nemůžeme čekat, ale vzhledem k tomu, že jde o levný telefon, na základní používání jistě postačí. Další specifikace jsou ale zatím v utajení. Každopádně tipaři odhadují, že představení tohoto stroje proběhne buď v tomto měsíci, nebo v červenci/júli. Do té doby se jistě dozvíme víc.