Společnost Motorola sice intenzivně pracuje na vlajkovém telefonu s 200 MPix senzorem, který představí příští měsíc, ale nezanedbává ani své telefony střední třídy. Před pár dny uvedla na globální trh model Moto G62 a v přípravách je i model Moto G32. Produktová řada Moto G je asi tou nejrozšířenější z celého portfolia Motoroly a mezi fanoušky jsou tyto telefony oblíbené díky svému slušnému poměru cena/výkon. Takže je jen logické, že se v poměrně krátkých intervalech tyto telefony objevují na trhu.

Moto G32 má certifikaci NBTC

A na trh zřejmě už brzy dorazí i model Moto G32. Má totiž za sebou thajskou certifikaci NBTC. Certifikační výpis prozradil, že telefon má kódové označení XT2235-3 a podporuje “jen” sítě 4G. Mohlo by se zdát, že vydávání telefonů bez podpory 5G nemá v současnosti moc smysl, ale opak je pravdou. Je stále poměrně dost trhů, kde 5G chybí a je také stále dost uživatelů, kterým naprosto postačí jen podpora 4G sítí.

V souvislosti s certifikací telefonu Moto G32 tipaři odhadují, že kromě Thajska se telefon Moto G32 dostane i na indický trh. A řeší i to, že jde s největší pravděpodobností o přeznačený model Moto E32, který na začátku minulého měsíce Motorola představila na evropském trhu. Telefon je poměrně levný a jeho nízkou cenu zajistily určité kompromisy v jeho výbavě.

Pokud se tedy tipaři nepletou a Moto G32 je opravdu přeznačený model Moto E32, můžeme očekávat následující specifikace. Hlavním parametrem je procesor Unisoc T606, který doplnily 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To je ale dále rozšiřitelné pomocí microSD karty. Displej je typu LCD, má úhlopříčku 6,5 palce, rozlišení 1600 × 720 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední 8 MPix kameru. Hlavní fotoaparát tvoří 16 MPix senzor a dva 2 MPix snímače. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen 18 W nabíjení. Snímač otisků leží na hraně přístroje a operačním systémem je Android 11 s nadstavbou My UX.