Společnost Xiaomi uvede ve druhé polovině letošního roku hned několik zajímavých telefonů, které můžeme směle označit za prémiové. Samozřejmě všechny tyto stroje spadají do číslované řady 12 a nejdříve se na trhu objeví model Xiaomi 12 Ultra. Stane se tak zřejmě už v průběhu příštího měsíce. Ovšem v přípravách jsou i modely Xiaomi 12S a 12S Pro, na ty si prý ale počkáme trochu déle. Oba telefony ale už teď sbírají potřebné certifikace a jeden z nich nyní prošel také testy Geekbench.

Xiaomi 12S má potvrzený Snapdragon 8+ Gen1

Model, který prověřily benchmarkové testy Geekbench je standardní Xiaomi 12S. Telefon prošel testy s kódovým označením 2206123SC. Poslední dvě písmena v kódu naznačují, že telefon pohání procesor Snapdragon z dílen společnosti Qualcomm. Z testovacího výpisu vyčteme, že čipset má osm jader, označení „taro“, maximální takt 3,19 GHz a GPU Adreno 730. Je tedy nasnadě, že jde o vlajkový Snapdragon 8+ Gen1.

Vlajkový čipset při testech doplnilo 12 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že na trh půjdou i další paměťové konfigurace. Testovaný telefon běžel na operačním systému Android 12, ke kterému výrobce jistě přidá i nadstavbu MIUI 13. A ještě se podívejme i na skóre, které telefon v Geekbench získal. V Single-core testu nasbíral celkem 1328 bodů a ve více jádrovém testu pak 4234 body.

Na základě předchozích informací také víme, že i telefon Xiaomi 12S dostane stejně jako model 12S Pro a také prémiový Xiaomi 12 Ultra optiku z dílen společnosti Leica. Certifikace 3C odhalila, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W stejně jako model 12S Pro. Dále očekáváme AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a primární 50 MPix senzor. O dalších specifikacích ale tipaři i výrobce zatím mlčí.