Telefon Xiaomi 12 Ultra je přesně tím modelem, na který se s oblibou soustředí početná skupina tipařů. Mluví se o něm v podstatě od vydání prvních tří telefonů řady Xiaomi 12, které už jsou na trhu dost dlouho a dokonce je pořídíme i na českém trhu. Takže za toho víc než půl roku jsme se o prémiovém modelu Ultra dozvěděli víc než dost. Už jsme viděli i rendery s finálním designem chystaného stroje. Představení prý Xiaomi plánuje na příští měsíc, takže prostor pro další informace tipařů tu stále je.

Téměř kompletní specifikace Xiaomi 12 Ultra

Nových informací se ujal tipař Yogesh Brar a na svém twitterovém účtu odhalil téměř kompletní specifikace telefonu Xiaomi 12 Ultra. Potvrdil to, co už dávno víme, že tento model je vlajkovou lodí s dobrou foto výbavou a optikou z dílen společnosti Leica. Je sice pravda, že hlavní fotoaparát má stejnou sestavu senzorů jako loňský Mi 11 Ultra, ale vylepšenou právě o Leica optiku. Najdeme zde primární 50 MPix s podporou OIS a dále dva 48 MPix senzory. První z nich funguje jako širokoúhlý objektiv a druhý jako periskopický teleobjektiv s 5× optickým zoomem. Kromě nich je v sestavě ToF snímač a senzor pro laserové ostření. Přední kamera má 20 MPix.

AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení QHD+, obnovovací frekvenci 120 Hz a podporu technologie LTPO. Dalším signálem, že Xiaomi 12 Ultra je skutečně prémiovým zařízením, je procesor Snapdragon 8+ Gen1. Čipset podle tipaře doplní 8 GB nebo 12 GB operační paměti LPDDR5 a 256 GB nebo 512 GB interního úložiště UFS 3.1. Telefon běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Tipař zmiňuje i kapacitu baterie, která dosáhla na 4800 mAh. Akumulátor prý podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 67 W a také bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Někteří tipaři ale už dříve odhadovali, že kabelové nabíjení má výkon 120 W, tedy je stejné jako u modelu Xiaomi 12 Pro. Takže uvidíme s čím nakonec model Ultra dorazí na trh. Počkat také musím na to, až Xiaomi potvrdí přesný termín uvedení telefonu 12 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.