Značka Vivo nepatří mezi ty výrobce chytrých telefonů, kteří posílají každý měsíc na trh alespoň jeden nový model. Na to tu máme jiné experty. Ale přesto jsme se v nedávné době dočkali vlajkové řady Vivo X80 a také telefonů střední třídy ze série S15. Ovšem na scénu se chystá další telefon Vivo, který prošel čínskou certifikací Tenaa. Jeho obchodní název je ale zatím tak trochu záhadou.

Do jaké produktové řady spadá nový telefon Vivo?

Telefon Vivo prošel certifikací Tenaa s kódovým označením Vivo V2219A a někteří z tipařů si myslí, že jde o zatím nevydaný model z řady X80 a podle specifikací prý jde o jakousi odlehčenou verzi vlajkových strojů, které jsou již v prodeji. Ale na čínském Weibo se objevil i jiný názor na právě certifikovaný telefon. Tipař, který si říká Plešatá panda si myslí, že jde o telefon Vivo Y77, který jako první model ze série Y dostane rychlé 80 W nabíjení. Čas tedy ukáže, který z tipařů měl pravdu.

Mezi tím se pojďme podívat, jaké parametry má chystaný telefon Vivo podle certifikačního výpisu. Displej je typu AMOLED a má úhlopříčku 6,67 palce a rozlišení FullHD+. Jak už bývá pravidlem, Tenaa přesně nespecifikuje procesor, který certifikovaný stroj pohání. V tomto případě jde o osmi jádrový čipset s podporou 5G sítí a základní taktovací frekvencí 2,2 GHz. Je možné, že je to některý z procesorů Dimensity pro telefony střední třídy, ale to opravdu jen spekulujeme.

V rámci pamětí nabídne telefon Vivo 6 GB, 8 GB a 12 GB operační paměti a také 128 GB, 256 GB a 512 GB interního úložiště. Slot pro SD kartu ale chybí. Baterie je dvoučlánková s celkovou jmenovitou kapacitou 4380 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OriginOS Ocean. Ve foto výbavě najdeme hlavní duální fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem a 2 MPix sekundárním snímačem. Přední kamera má 8 MPix. Rozměry telefonu jsou 164,17 × 75,8 × 8,59 mm při hmotnosti 194 gramy.