Představení telefonu Nothing Phone (1) se pomalu ale jistě blíží. Počkáme si zhruba ještě měsíc, než nám Carl Pei představí své nové “dítě”, na kterém pracuje už několik měsíců. Postupně nás seznamuje s tím, co pro nás s vývojáři a designéry značky Nothing připravili a díky tomu známe už alespoň pár hrubých rysů designu. Tím zásadním je transparentní zadní panel, který odhalí některé součástky, kterých je údajně více než 400.

Průhledná záda Nothing Phone (1) potvrzena

Jak Carl Pei, tak i hlavní designer Nothing, Tom Howard, svorně tvrdili, že práce na průhledném zadním panelu nebyla vůbec jednoduchá, nicméně chtějí některé ze součástek zdůraznit. A těmi jsou hlavní fotoaparát a bezdrátová nabíjecí cívka. Jak se jim to povedlo můžeme vidět na čerstvé upoutávce, která se objevila na webových stránkách značky Nothing.

Nutno říci, že záda telefonu Nothing Phone (1) jsou skutečně atraktivní. Kolem nabíjecí cívky a modulu hlavního fotoaparátu jsou světlé pásky, které dost možná fungují jako LED světla. Celá záda, včetně součástek, jsou bílá a zdají se být plochá. Rohy telefonu jsou naopak výrazně oblé. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti, na levé hraně leží tlačítko napájení.

Tolik tedy k designu zadního panelu a teď se podívejme i na to, co zatím o telefonu Nothing Phone (1) víme. Je zřejmé, že nepůjde o vlajkový stroj, protože jej pohání procesor Snapdragon 7 Gen1. Tipaři odhadují, že čipset doplní 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Displej je typu OLED a má úhlopříčku 6,55 palce, rozlišení 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Stejně jako zadní panel je i obrazovka plochá s velmi úzkými a souměrnými rámečky.

Tom Howard a Carl Pei s telefonem Nothing Phone (1) v ruce

Výrobce potvrdil, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W a má baterii s kapacitou 4500 mAh. Primární snímač hlavního fotoaparátu má údajně 64 MPix a k němu do páru jde 12 MPix širokoúhlý senzor. Přední kamera dostala 20 MPix. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Nothing OS. Ještě před uvedením telefonu čekáme další podrobnosti o specifikacích.