Pokud existuje produkt společnosti Xiaomi, který jednoznačně všichni znají a který dobyl svět, je to jejich chytrý náramek. Už od první generace Xiaomi Band trhá prodejní rekordy a zdobí nejedno zápěstí. Výrobce si je toho dostatečně vědom a proto se každým rokem snaží tuto nositelnost vylepšovat. Ne jinak je tomu i letos, kdy po vychytaném modelu Band 6 dorazil na čínský trh vylepšený Xiaomi Band 7.

Xiaomi Band 7 bude v Evropě poněkud dražší

Letošní náramek Xiaomi Band 7 se na čínském trhu začal prodávat na konci května/mája ve dvou verzích. První verze bez NFC přijde zhruba na 37 dolarů a druhá s NFC stojí zhruba 45 dolarů. Samozřejmě se jako každým rokem náramek podívá i za hranice domovské Číny a proto jej očekáváme i na našem Starém kontinentu. Kdy přesně se tak stane zatím Xiaomi neoznámilo, ale tipaři už nyní odhadují jeho evropskou cenu.

Například na Twitteru tipař, který si říká SnoopyTech tvrdí, že do Evropy dorazí náramek Xiaomi Band 7 už brzy a jeho cena se bude pohybovat mezi 50 až 60 euro. Vzhledem k tomu, že loňský model Band 6 přišel v Evropě na 45,99 euro, tak i kdyby letošní Band 7 stál 49,99 euro (1236 Kč), stále jde o navýšení ceny. Ale na druhou stranu, kdy Xiaomi nastavilo evropskou cenu na 59 euro (1459 Kč), tedy tu vyšší hranici, je to přesně tolik, kolik zaplatíte za nedávno představený náramek Huawei Band 7. Není také zatím jasné, zda se Xiaomi Band 7 dostane do Evropy ve verzi s NFC nebo bez něj.

Další parametry obou verzí jsou ale stejné. AMOLED displej má úhlopříčku 1,62 palce, rozlišení 490 × 192 pixelů, jemnost 326 ppi a jas 500 nitů. Podporuje také funkci Always-On Display. Baterie má kapacitu 180 mAh baterii a výrobce tvrdí, že na jedno nabití přežije bez úhony až 15 dní provozu při běžném používání. Při intenzivním používání se provozní doba sníží na 9 dnů. K dispozici je 120 režimů a k nim přibyly i čtyři funkce pro analýzu sportovních dat. Dále je tu i nepřetržitý monitoring okysličení krve nebo monitoring tepové frekvence a spánku. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na podporu Bluetooth 5.2 a odolnost do 5ATM.