Přestože velká letní představovačka Samsungu proběhne až za zhruba dva měsíce, tipaři se čile zajímají o produkty, které tu budou debutovat. Hlavními hvězdami se už teď stávají skládací telefony Samsung Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. U obou modelů čekáme několik vylepšení, ale přece jen véčkový Z Flip 4 jich dostane o chlup víc.

Skládací Samsung Galaxy Z Flip 4 nabídne delší výdrž

Něco málo už napověděly reálné fotky tohoto stroje, které jsme viděli včera. A další vylepšení najdeme na fotkách, které zveřejnily stránky SamMobile. Konkrétně jde o snímky baterie telefonu Samsung Galaxy Z Flip 4. Vzhledem k tomu, že Z Flip je véčkový telefon, měl vždy baterii s nižší kapacitou než jeho velký bratr Z Fold. Ono přece jen nacpat do véčkového modelu akumulátor s obří kapacitou není úplně jednoduché. Nicméně je to pro výrobce slušná výzva.

Letos tedy telefon Samsung Galaxy Z Flip 4 nabídne téměř identický design jako loni s tenčím pantem a větším sekundárním displejem. A větší je i baterie. Z reálných snímků je zřejmě, že jde o dvou článkový akumulátor. Baterie pochází z dílen Samsung SDI a první z nich má jmenovitou kapacitu 2555 mAh a druhá pak 1040 mAh. Jejich celková kapacita je tedy 3595 mAh, ale typická prodejní kapacita je 3700 mAh. Možná namítnete, že taková kapacita akumulátoru je v dnešní době dost nízká. Ale když uvážíme, že Z Flip 4 je véčkový telefon a jeho loňská generace má baterii s kapacitou 3330 mAh, je to celkem slušný upgrade.

Telefonu ale díky tomu lehce narostla tloušťka na 7,2 mm, ale berme to jako malou daň za delší výdrž na jedno nabití. Dalším vylepšením je i zvýšení výkonu rychlého nabíjení z původních 15 W na 25 W. Tím se skládací telefon staví na úroveň všech klasických telefonů Samsung. Jak víme, výrobce se za nabíjením s extrémním výkonem opravdu nežene. Snad jedině model Galaxy S22 Ultra má nabíjení s vyšším výkonem, konkrétně 45 W. Nicméně je zřejmě, že Samsung se těmito vylepšeními chce udržet na špici pelotonu výrobců, kteří také produkují skládací telefony.