Značka Realme představila v tichosti na čínském trhu telefon Realme V20 5G. Jde o poměrně levný telefon, i když ten prý úplně nejlevnější model, Realme C30, výrobce teprve chystá. Každopádně ani cena 149 dolarů u čerstvě uvedeného telefonu není na dnešní dobu nijak závratná. A co všechno tento levný kousek nabízí v rámci parametrů se rovnou podíváme.

Hlavní specifikace telefonu Realme V20 5G

Telefon Realme V20 5G má 6,5 palcový LCD displej s rozlišením 1600 × 720 pixelů. V malém kapkovitém výřezu nad obrazovkou najdeme přední 5 MPix kameru. Hlavní fotoaparát je duální a tvoří jej 13 MPix senzor a 0,3 MPix doplňkový snímač. Jak tedy vidíme, foto výbava je opravdu skromná.

V případě procesoru výrobce sáhl po loňském modelu z dílen MediaTek, čipsetu Dimensity 700. Dá tedy říci, že pro levný telefon nižší střední třídy to není vůbec špatná volba. Právě tento procesor s velkou oblibou používá i značka Vivo u svých telefonů z produktové série „Y“. U modelu Realme V20 5G Dimensity 700 doplnily 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Baterie nového telefonu má slušnou kapacitu 5000 mAh. Ovšem kompromis nastal u nabíjení, které má výkon jen 10 W. Ale najdeme zde 3,5 mm audio jack, který zklamání z dlouhého nabíjení aspoň trochu vynahradí. Ale naopak zcela chybí snímač otisků prstů a zda jde odemknout telefon přední kamerou výrobce neuvádí. Není také jasné, zda Realme V20 5G běží na operačním systému Android 12 a nebo na starší verzi Android 11. Do prodeje jde telefon v barvě Star Blue a Ink Cloud Black s cenou 999 jüanů, což je již zmíněných 149 dolarů. Na oficiálních čínských stránkách značky Realme telefon pro prodej ještě zalistovaný není, takže je možné, že prodeje poběží jen v kamenných obchodech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.