Před pár dny nám tipaři prozradili, že společnost Samsung už pomalu chystá svou velkou prezentační akci Galaxy Unpacked. Ta prý proběhne 10. srpna/augusta a není žádným tajemstvím, co všechno Samsung představí. V první řadě to budou skládací telefony Samsung Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4 a dojde i na uvedení chytrých hodinek ze série Galaxy Watch 5. O všech chystaných produktech se už dlouho mluví, takže v podstatě tušíme, co bychom mohli čekat. Ale do představovačky zbývají ještě zhruba dva měsíce a tipaři nám stále nabízejí nové informace. Dnes se proto podíváme na reálné fotky skládacího véčkového telefonu Galaxy Z Flip 4.

Co o telefonu Samsung Galaxy Z Flip 4 prozradily reálné fotky

Jak vypadá telefon Samsung Galaxy Z Flip 4 jsme si ověřili už před měsícem na jeho prvních renderovaných obrázcích. Ty naznačily, že se celkový design telefonu ve srovnání s loňským modelem nijak radikálně nezměnil. A v podstatě totéž nyní potvrdily i reálné fotky. Telefon má stále relativně tenké rámečky kolem vnitřního displeje. Ve středu horní části obrazovky je i letos uložená “díra” pro přední 10 MPix kameru. Linie v místě ohybu je téměř neznatelná a úhlopříčka obrazovky je 6,7 palce.

Pant telefonu Samsung Galaxy Z Flip 4 je poměrně tenčí než u loňského modelu. To může znamenat, že letošní model může být i lehčí. Telefon se opět skládá v polovině a v zavřeném stavu je mezera mezi oběma polovinami celkem velká. Sekundární displej je větší s úhlopříčkou 2,1 palce a větší je i kapacita baterie, která z 3300 mAh narostla na 3700 mAh. Rychlé nabíjení má výkon 25 W.

Beze změn ale zůstává hlavní fotoaparát. Stále má dva foto senzory s rozlišením 12 MPix, které leží vertikálně pod sebou a pod nimi je LED blesk. Snímač otisků prstů najdeme na hraně telefonu. K dalším známým parametrům patří i procesor Snapdragon 8+ Gen1, který prý doplní až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 12. Proslýchá se, že Samsung Galaxy Z Flip 4 půjde na trh v barvě grafitové, fialové, růžové a modré.