Značka Poco připravuje na trh další rebrandovaný telefon. Jde o model Poco F4, který je globální verzí telefonu Redmi K40S. Ten se pod tímto obchodním názvem prodává jen na čínském trhu. Je ale zajímavé, že přeznačený model Poco je připravený ve dvou verzích s modelovými označeními 22021211RG a 22021211RI. První z nich půjde do prodeje na globálních trzích a ten druhý se dostane na indický trh. Obě verze už prošly potřebnými certifikacemi a dokonce jsme měli možnost vidět i reálné fotky chystaného stroje.

Poco F4 má potvrzený procesor Snapdragon 870

Tipaři nedávno odhadovali, že telefon Poco F4 výrobce už brzy globálně představí. To nyní na Twitteru potvrdili i zástupci Poco India. Navíc také potvrdili i použití procesoru Snapdragon 870. O tomto čipsetu se ale v podstatě vědělo už delší dobu, protože na něm běží také telefon Redmi K40S. Zástupci značky také vyzdvihují kvality tohoto čipsetu, který je údajně nejlépe optimalizovaný z celé série Snapdragon 800.

Navíc se stejným procesorem prošla benchmarkovými testy Geekbench i indická verze Poco F4. Při testech čipset doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde telefon i v dalších paměťových konfiguracích s 6 GB případně 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Telefon získal v Single-core testu 978 bodů a ve více jádrovém testu 3254 bodů.

Nu a protože je Poco F4 přeznačeným telefonem Redmi K40S můžeme doplnit i jeho další parametry. Je to 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále také baterie s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. U foto výbavy hlavního fotoaparátu prý ale nastane malá změna, protože primární senzor má rozlišení 64 MPix a podporuje i optickou stabilizaci obrazu. Redmi K40S má 48 MPix snímač bez OIS. K primárnímu senzoru jde do páru 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 20 MPix. Ovšem počkejme, až tyto specifikace potvrdí i výrobce, což se zřejmě stane už brzy. Uvedení telefonu totiž proběhne ještě v tomto měsíci.