Po vydání telefonu OnePlus 10 Pro pracuje společnost OnePlus na dalším modelu z této číslované série. To by samozřejmě nebylo nic zvláštního, protože v číslované řadě zpravidla vycházelo víc modelů, než jen jeden. Ovšem letos se nám to trochu komplikuje. Tipaři totiž už nějakou dobu mluví o tom, že se chystá model OnePlus 10 Ultra, dále i standardní model 10 a nově se na síti objevila zvěst o modelu OnePlus 10T.

Navíc dva posledně jmenované modely tak trochu splývají v jeden a tipaři se zatím úplně neshodli, co tedy ve finále OnePlus pošle na trh. Jedni tvrdí, že chystaný telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 a jde o model OnePlus 10T. Jiní zas nevylučují, že je to OnePlus 10. A další se zas zamýšlí nad tím, kam se poděl avizovaný model OnePlus 10 Ultra, o kterém šly zvěsti, že jej také pohání čipset Snapdragon 8+ Gen1.

Design telefonu OnePlus 10T nebo OnePlus 10

Přes všechny rozpory o názvu telefonu se na stránkách Onsitego objevily renderované obrázky, které prý vycházejí z ranné podoby prototypu. A i zde je opatrně zmíněno, že může jít jak o model OnePlus 10, tak i OnePlus 10T. Je také zřejmé, že design telefonu vychází ze vzhledu modelu 10 Pro, tedy zejména v případě zadního panelu. Modul hlavního fotoaparátu je poměrně velký, obdélníkový a leží horizontálně v horní části zad. V něm jsou tři snímače a LED blesk. Kolem čelního panelu jsou velmi úzké rámečky, jen brada je o chlup širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Zdá se, že telefonu chybí posuvné tlačítko Alert Slider.

A jak mohou vypadat specifikace telefonu OnePlus 10T? AMOLED displej prý má úhlopříčku 6,7 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Přední kamera je osazená 32 MPix senzorem a hlavní fotoaparát má 50 MPix snímač s podporou OIS, 16 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. I u těchto renderů najdeme informaci o použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1, ale paměťová konfigurace je zatím v utajení. Baterie prý má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Nechybí ani snímač otisků integrovaný do displeje a stereo reproduktory. Představení telefonu prý proběhne někdy v příštím měsíci.