Červen je takový trochu zvláštní měsíc, kdy už asi všichni myslíme na dovolenou a prázdniny. A dost možná někteří už si delšího volna užívají právě teď. To ale nemusí nutně znamenat, že vypneme telefony nebo notebooky a izolujeme se od okolního světa. Pokud tedy zrovna dnes nejste úplně offline, můžete se jako vždy v tuto dobu podívat na naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Dnes, stejně jako minulou neděli, vám nabídneme čerstvé tipy na gadgety čínské provenience. Opět jsme prošli e-shopy a z jejich obří nabídky vybrali tři zajímavé produkty. Možná je sice akutně nepotřebujete, ale třeba se vám zalíbí natolik, že si je prostě pořídíte. Ceny jsou totiž opět docela lidové a velký průvan v peněžence vám neudělají.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Zvlhčovač vzduchu od Xiaomi

Asi nejen astmatici nebo alergici potvrdí, že suchý vzduch v bytě není zrovna ideální. Samozřejmě na trhu dnes najdeme hromadu zvlhčovačů vzduchu různých tvarů a velikostí. Pokud ale chcete zvlhčovač vzduchu, který má originální design a zároveň funguje i jako aroma lampa, můžete si pořídit jeden takový od Xiaomi. Vzhled zvlhčovače je sice jednoduchý, ale efekt hořícího ohně jej posunul o kousek výš. Není příliš velký, takže se pohodlně vejde třeba na noční stolek, kde zároveň poslouží jako noční lampa. Navíc je nyní na Aliexpress ve slevě a přijde na 52,70 dolaru.

Flashka s designem bankovní karty

USB flash disk je šikovný pomocník pro přenášení dat. To ale všichni víme a určitě doma aspoň jednu flashku máme. Ovšem i u těchto jednoduchých zařízení občas natrefíme na kousky s celkem zajímavým designem. Třeba tato levná flashka tak trochu klame tělem, protože vypadá naprosto stejně jako bankovní karta. Díky tomu ji pohodlně schováme třeba do peněženky. Rychlost čtení je 10 Mb až 28 Mb za sekundu a rychlost zápisu je 3 až 8 Mb za sekundu. V nabídce jsou flash disky s kapacitou 4 GB, 8 GB 16 GB, 32 GB, 64 GB a 128 GB. Cena ve slevě začíná na 0,01 dolaru a končí na 12,26 dolaru podle kapacity.

Bezdrátová nabíječka z bambusu

Také dnešní poslední tip se vyznačuje zajímavým designem, přestože jde o naprosto běžnou věc, bezdrátovou nabíjecí podložku. Zajímavé je na ní to, že je vyrobená z bambusu, což jí dodalo na atraktivitě a vybrat si můžete z několika tvarů. Nabíjecí podložka podporuje standard Qi, nabíjení je rychlé a stabilní a spodní část podložky má protiskluzovou úpravu. Nabíječka je kompatibilní s mnoha typy chytrých telefonů. Na Aliexpress ji pořídíte už od 5,72 dolaru.