Společnost Samsung v uplynulých letech výrazně zlepšila svou přítomnost v segmentech střední a nižší třídy. Místo toho, aby nabízela neokoukané “Galaxy Young”, dokázala společnost s řadami Galaxy A a M způsobit revoluci v jejich segmentech. K dispozici tak má zařízení pro všechny třídy a velikosti velikosti. Galaxy A1x je obvykle nejníže postaveným modelem v žebříčku smartphonů střední třídy. Společnost však shledala potřebu “superrozpočtové” řady smartphonů, proto představila řadu Galaxy A0x. Samsung tato zařízení v každé generaci vylepšuje a zřejmě již připravuje terén pro model Samsung Galaxy A04.

Připravovaný Samsung Galaxy A04 totiž právě prošel databází Wi-Fi Alliance. Dotyčné zařízení nese modelové číslo SM-A045F/DS a nabízí dvoupásmové připojení Wi-Fi. Dvoupásmová Wi-Fi možná nezní jako velká věc, ale na trhu je stále několik telefonů, které podporují pouze sítě 2,4 GHz. Výpis také potvrzuje Android 12 jako OS, což není překvapením, protože rychle kráčíme k odhalení Androidu 13. Předpokládáme, že na telefonu poběží nadstavba One UI 4 nebo dokonce její odlehčená verze Core. Telefon také přinese možnost připojení dvou SIM karet, ale to je dnes u low-endových telefonů prostě standard.

Samsung Galaxy A04

Samsung Galaxy A04s

Za zmínku stojí, že společnost chystá také variantu Samsung Galaxy A04s. Třída “S” obvykle přináší lepší specifikace. Zařízení bylo spatřeno na několika renderech, které potvrzují trojitý fotoaparát a displej s waterdrop designem. Podle všeho má telefon 6,5palcový displej s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 60 Hz. Pod kapotou se nachází starý známý MediaTek Helio P35. Sestava fotoaparátů bude mít 13 MP hlavní fotoaparát a dva 2 MP snímače pro makro a snímání hloubky. Na přední straně bude 5 MP selfie kamerka. Přístroj bude čerpat energii z baterie o kapacitě 5 000 mAh s podporou rychlonabíjení 15 W.

Nevíme přesně, jak se budou Galaxy A04 a A04s lišit, ale očekáváme, že A04 se umístí ještě níže, pokud jde o specifikace a cenu. Samsung pravděpodobně představí obě zařízení bez velkého haló.