Už nějakou dobu víme, že značka Poco připravuje další rozšíření své produktové řady X4 o model Poco X4 GT. Tento stroj se tak stane druhým telefonem v této sérii, kdy ten první, Poco X4 Pro 5G, výrobce uvedl v únoru/februári na veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Chystaný model X4 GT se už objevil v databázi IMEI, která potvrdila jeho obchodní název a má za sebou už také indickou certifikaci BIS, kterou prošel s kódovým označením 22041216I.

Co u globální verze Poco X4 GT potvrdila certifikace NBTC

Ovšem chystá se i globální verze s kódovým označením 22041216G, která se nyní objevila v databázi thajského certifikačního úřadu NBTC. Certifikační výpis je ale velice obecný a konkrétní specifikace telefonu z něj nevyčteme. Přesto se dozvíme, že certifikovaný stroj je telekomunikační zařízení třídy B. Dále výpis potvrdil, že jde o telefon Poco X4 GT od společnosti Xiaomi.

Toto malé pensum informací nám ale nemusí nutně vadit, protože podle předchozích odhadů tipařů víme, že Poco X4 GT je vlastně jen přeznačený model Redmi Note 11T Pro, který se v minulém měsíci objevil na čínském trhu. Navíc značka Poco se soustředí hlavně na rebranding telefonů Redmi, takže nepřekvapí, že i u tohoto stroje použili stejnou osvědčenou strategii.

Pokud tedy budeme tipařům věřit, můžeme specifikace Poco X4 GT odvodit z parametrů Redmi Note 11T Pro. Displej je typu LCD s úhlopříčkou 6,6 palce a FullHD+ rozlišením. Obnovovací frekvence je vysoká a dosáhla na 144 Hz. Telefon pohání procesor Dimensity 8100 s 6 GB nebo 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5080 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 48 MPix senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix snímačem. Přední kamera má 16 MPix. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13.