Značka Nothing bývalého spoluzakladatele OnePlus, Carla Peie, nás už poměrně dlouho napíná. Samozřejmě víme, že pracují na telefonu Nothing Phone (1), ale informace o něm nám dávkují přesně po tak malých kouscích, aby v nás vzbudili tu správnou míru zvědavosti. Pei už zveřejnil, že telefon bude mít atraktivní průhledný design a dostane procesor Snapdragon. Tipaři odhadují, že půjde o Snapdragon 7 Gen1. Víme i to, jaké specifikace má displej chytaného stroje a spekulovalo se i o tom, kdy dojde na uvedení telefonu. Odhady tipařů sice neklaply, ale zástupci značky Nothing už na Twitteru termín představovačky potvrdili.

Telefon Nothing Phone (1) výrobce uvede 12. července/júla na akci „Nothing: Return to Instinct“, která proběhne v Londýně od 16 hodin BST. Prezentace telefonu bude streamována online na webových stránkách společnosti, takže se na mni můžeme podívat i my od 17:00 našeho času.

Zástupci Nothing o chystaném modelu Nothing Phone (1) tvrdí, že jejich první telefon je pro tím nejdůležitějším produktem, který odráží vše, co se zatím v segmentu mobilních technologií naučili. To vlastně jen dokresluje předchozí informace, které Carl Pei sdílel na síti. Jde především o vzhled, který se vymyká běžně používaným designovým liniím a samozřejmě i o launcher, který se vzhledem telefonu koresponduje. Zároveň Pei poznamenal, že chtějí, aby jejich první telefon byl konkurence schopný a zároveň rozpoznatelný na první pohled.

Souhrn specifikací Nothing Phone (1)

Zatím tedy nejvíce víme o designu telefonu. Zadní panel je průhledný, středový rám je vyrobený z recyklovaného hliníku a telefon podporuje i bezdrátové nabíjení. Co se displeje týče, můžeme očekávat OLED panel s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Obrazovka je plochá s velmi úzkými souměrnými rámečky, včetně brady. Tipaři dále odhadují, že procesor Snapdragon 7 Gen1 doplní 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. A potvrzená je i podpora rychlého kabelového nabíjení s výkonem 45 W. Jaký výkon bude mít bezdrátové nabíjení zatím netušíme. Telefon poběží na systému Android s vlastní nadstavbou Nothing OS.