Společnost ZTE je pověstná tím, že se nebojí inovací. Díky nim si už také urvala několik prvenství v segmentu chytrých telefonů a asi tím v poslední době nejdiskutovanějším počinem, je komerční použití přední kamery pod displejem. Ne, že by se o uložení kamery pod obrazovku nepokoušeli i jiní výrobci, ale ZTE se ji podařilo realizovat. Nu a letos vydala na čínském trhu telefon ZTE Axon 40 Ultra s už třetí generací kamery uložené pod displejem. A i s tímto telefonem výrobce získal jedno prvenství. Jde totiž o první telefon s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1 a zároveň takto uloženou přední kamerou.

ZTE Axon 40 Ultra putuje na globální trhy

Zhruba měsíc po uvedení telefonu ZTE Axon 40 Ultra na čínském trhu výrobce nyní oznámil, že jej posílá i na některé vybrané globální trhy, včetně trhu evropského. Telefon je už nyní zalistovaný na oficiálních prodejních stránkách ZTE a už nyní si jej potenciální kupci mohou zarezervovat. Samotné prodeje pak odstartují 21. června/júna. Rezervace je celkem jednoduchá, stačí zaplatit prvotní malý poplatek, který se pak při prodeji promítne do slevy.

A kde všude půjde ZTE Axon 40 Ultra do prodeje? Začneme Evropou a rovnou i Českou republikou, protože i u nás si tento telefon můžete pořídit. K dalším zemím patří Slovensko, Rakousko, Belgie, Dánsko, Francie a Německo. Zkrátka nepřijdou ale ani v Polsku, Maďarsku, Irsku, Itálii, Portugalsku, Británii a ve Španělsku a na dalších evropských trzích. Dále si ZTE Axon 40 Ultra mohou pořídit i v USA a Kanadě, na Blízkém východě, Asii, Austrálii a Tichomoří. A dokonce se bude prodávat i v některých jihoafrických provinciích.

Pokud si tedy děláte na telefon zálusk vězte, že v Evropě stojí verze s 8/128 GB 830 euro (zhruba 20447 Kč) a verze s 12/256 GB přijde na 950 euro (zhruba 23403 Kč). Víc paměťových verzí, které jsou v prodeji v Číně, se ale na globální trhy nedostane. Za tyto ceny získáte telefon s atraktivním designem, 6,8 palcovým Fullscreen zakřiveným displejem, procesorem Snapdragon 8 Gen1, 5000 mAh baterií s 80 W nabíjením a velmi slušnou foto výbavou.