Už nějakou dobu víme, že řada telefonů Xiaomi 12 ještě stále není uzavřená a na pár modelů pořád čekáme. Samozřejmě jde hlavně o prémiový model Xiaomi 12 Ultra a pak také o modely 12S a 12S Pro. Telefony s označením S jsou vlastně vylepšenými verzemi původních modelů 12 a 12 Pro. Zásadním vylepšením je procesor Snapdragon 8+ Gen1 a hovoří se i o fotoaparátech s optikou společnosti Leica. Kromě toho se tipaři zmiňují i o tom, že model Xiaomi 12 S Pro půjde na trh ve dvou verzích s procesory Qualcomm a MediaTek.

To, že se úvahy tipařů ubírají tím správným směrem dokazují i certifikace 3C, kterými telefon Xiaomi 12S Pro právě prochází. Minulý týden se na stolech čínských certifikátorů objevil model, který pohání procesor Dimensity 9000. Jeho kódové označení je 2207122MC a poslední písmena v něm odkazují právě na čipset z dílen MediaTek. U tohoto modelu certifikace 3C potvrdila rychlé nabíjení s výkonem 67 W.

Certifikaci má i Xiaomi 12S Pro se Snapdragonem 8+ Gen1

Na stránkách MySmartPrice nyní najdeme informaci, že čínskou certifikaci 3C má za sebou také Xiaomi 12S Pro, který pohání čipset Snapdragon 8+ Gen1. Tento model má kódové označení 2206122SC a podle certifikačního výpisu půjde telefon na trh s nabíječkou MDY-12-ED, která podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Je to tedy zajímavé zjištění, že se tyto dvě verze jednoho modelu liší i výkonem rychlého nabíjení.

Kromě toho čekáme u telefonu Xiaomi 12S Pro i zakřivený OLED displej s rozlišení QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jeho úhlopříčka má být 6,55 palce. Tipaři dále hovoří i o baterii s kapacitou 4500 mAh, přední 32 MPix kameře a trojitém hlavním fotoaparátu s primárním 50 MPix senzorem. Operačním systémem je samozřejmě Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Výrobce zatím ale žádný z parametrů nepotvrdil, takže je berme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.