Zhruba před půl rokem představila značka iQOO telefony ze série iQOO 9. Proto se může zdát předčasné už teď mluvit o nástupcích těchto strojů. Jenže ve světě mobilních technologií je půl roku dost dlouhá doba na to, aby výrobci chytrých telefonů začali přemýšlet o změně. Možná i proto tipaři už nyní  spekulují, že nová generace telefonů, konkrétně modely iQOO 10 a iQOO 10 Pro dorazí už v průběhu příštího měsíce. Je to ale opravdu jen odhad.

V připravované řadě jistě najdeme alespoň dva telefony. Zda k nim iQOO přidá také model SE není v této chvíli jasné. V globální řadě iQOO 9 jej najdeme. Je ale dostupný jen na indickém trhu a je to v podstatě jen přeznačený model iQOO Neo 5. Dnes se ale díky tipařům podíváme trochu blíž na telefon iQOO 10 Pro. Na Twitteru totiž tipař Abhishek Yadav zveřejnil některé ze specifikací tohoto chystaného stroje, které prý našel na čínském Weibo.

Co nabídne telefon iQOO 10 Pro?

V prvé řadě se tipař zmiňuje o displeji modelu iQOO 10 Pro. Má prý rozlišení 2K a podporuje technologii LTPO. Jeho obnovovací frekvence dosáhne na 120 Hz a do obrazovky je také integrovaný ultrazvukový snímač otisků prstů.

Vlajkový telefon z iQOO 10 Pro udělá procesor Snapdragon 8+ Gen1. To nás ale nepřekvapí, protože značka iQOO byla hned po vydání tohoto čipsetu mezi prvními výrobci, kteří o něj projevili zájem. Dále tipař zmiňuje i podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 200 W a také podporu bezdrátového nabíjení s výkonem buď 50 W nebo 65 W. Ovšem kapacita baterie stále zůstává v utajení. A poslední uvedenou specifikací je 50 MPix primární snímač hlavního fotoaparátu. Pokud tedy vyjdeme z tipaři odhadovaných parametrů musíme říci, že jsou dosti podobné těm, které má i model iQOO 9 Pro. Samozřejmě u chystaného telefonu výrobce použil jiný procesor a vylepšil i podporu rychlého nabíjení.