Na telefon Xiaomi 12 Ultra už čekáme pěkně dlouho a stejně tak dlouho jej tipaři probírají na síti. Víme o něm, že jde o vlajkovou loď se vším všudy, včetně procesoru Snapdragon 8+ Gen1 a velmi slušné foto výbavy. A vlastně ani design není k zahození. A na design se znovu dneska zaměříme, protože na stránkách Zouton se objevily nové renderované obrázky, které zřejmě odhalují už finální vzhled tohoto prémiového stroje.

Design Xiaomi 12 Ultra podle nových renderů

Nové renderované snímky ukazují, že čelní panel telefonu Xiaomi 12 Ultra má zakřivené boční hrany, které budí dojem nulových rámečků. Horní a spodní rámečky jsou velmi úzké a souměrné. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Rozměry telefonu jsou 161,9 × 74,3 × 9,5 mm při hmotnosti 234 gramy. Tloušťka v místě modulu hlavního fotoaparátu narostla na 13,1 mm. Chystaný model Ultra je tedy o něco málo tlustší než loňský Mi 11 Ultra. A také to vypadá, že letošní model má menší displej, než ten loňský. Podle tipařů má úhlopříčku 6,6 palce, je typu AMOLED s rozlišením 3200 × 1440 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Jak vypadá přední strana Xiaomi 12 Ultra tedy víme, takže se přesuneme k zadnímu panelu. Tomu jednoznačně dominuje obrovský a nepřehlédnutelný modul hlavního fotoaparátu. Je ale pravda, že na takovýto vzhled zadního panelu už tipaři upozorňovali před pár měsíci. Na obdélníkové základně, která se táhne téměř od kraje ke kraji zad, leží velký kruh. V něm je celkem sedm menších výřezů, přestože jen tři z nich jsou určeny pro foto senzory. Proslýchá se, že jednotlivé snímače mají rozlišení 50 MPix a dvakrát 48 MPix, kdy druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí je periskopový teleobjektiv. Měl by tu být ale i čtvrtý snímač, patrně sekundární teleobjektiv. A samozřejmě nesmíme zapomenout na optiku z dílen Leica.

Co se dalších specifikací týče, tipaři hovoří i o přední 20 MPix kameře. Procesor Snapdragon 8+ Gen1 může doplnit až 16 GB operační paměti a 256 GB případně 512 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Mluví se i o duálním stereo reproduktoru a nebo o IR blasteru. Ke konstrukci výrobce použil prémiové materiály jako je kůže, sklo a keramika, rám telefonu je pak z hliníkové slitiny. Tomuto luxusu ovšem odpovídá i cena Xiaomi 12 Ultra, prý se má pohybovat kolem 1350 dolarů a uvedení telefonů očekáváme v průběhu příštího měsíce.