Včera jsme zjistili, že značka Poco intenzivně pracuje na novém telefonu Poco C40. Ovšem když mluvíme o novém telefonu, nemyslíme tím telefon původní a originální. Opět jde o přeznačený telefon Redmi, v tomto případě o globální verzi Redmi 10C. Ale to není všechno. Poco chystá i další telefon, kterým rozšíří produktovou řadu F. Tu letos zahájila modelem Poco F4 GT, který ale není ničím jiným, než přejmenovaným modelem Redmi K50 Gaming. Nu a nyní k němu přibude i telefon Poco F4.

Je Poco F4 opět přejmenovaný telefon Redmi?

Informaci o tom, že se na globální uvedení chytá telefon Poco F4 najdeme na twitterovém účtu Poco India. Zástupci značky o chystaném stroji tvrdí, že jde o telefon, který se skvěle hodí pro práci, zábavu a nebo hraní her. Samozřejmě, že ani náhodou nenaznačují, že může jít o přeznačený telefon Redmi. Ale to bychom nesměli znát Poco, že? Tipaři se svorně shodují na tom, že výrobce zase sáhl po některém telefonu ze série Redmi K. Tentokrát prý po modelu Redmi K40S, který v Číně debutoval letos v březnu/marci společně s telefony Redmi K50.

Jestliže se tipaři nemýlí a Poco F4 je opravdu rebrandovaný Redmi K40S, dočkáme se celkem zajímavých specifikací a funkcí. Především jde o vylepšené chlazení, které zvýšilo účinnost odvodu tepla. Vylepšený je i herní režim a technologie nabíjení. A to je možná právě to, o čem hovoří zástupci Poco.

Telefon Poco F4 by také mohl nabídnou 6,67 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz nebo procesor Snapdragon 870. Čipset doplní minimálně 6 GB operační paměti, se kterou už prošel testy Geekbench, ale není vyloučeno, že na trh půjdou i další paměťové verze. Operačním systémem je Android 12 a k němu zřejmě výrobce přidá i nadstavbu MIUI 13. Hlavní fotoaparát je trojitý a tipaři naznačují, že primární senzor má rozlišení 64 MPix. Baterie má údajně kapacitu 4520 mAh a stejně jako v případě Redmi K40S podporuje 67 W nabíjení. Samozřejmě výše uvedené parametry jen odhadujeme, ale je víc než jisté, že nás Poco už brzy seznámí s reálnými specifikacemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.