Produktová řada Reno společnosti Oppo je na trhu celkem populární. Proto ji výrobce každým rokem inovuje a zpravidla pošle na trh tři nové telefony. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy před pár týdny na čínském trhu došlo na uvedení modelů Oppo Reno 8, Reno 8 Pro a Reno 8 Pro Plus. Nu a před dvěma dny se v Evropě objevil i model Reno 8 Lite, který ale není žádnou novinkou. Jde totiž o přeznačenou verzi čínského Reno 7 Lite 5G. Nyní se tipaři začínají nesměle zmiňovat, že v přípravách je i model Oppo Reno 8Z.

Co zatím o Oppo Reno 8Z víme

První zprávu o telefonu Oppo Reno 8Z sdílí na Twitteru nám už dobře známý tipař Mukul Sharma. Zmiňuje se především o tom, že kapacita baterie dosáhne na 4500 mAh. Nechybí prý ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Dále dodává, že na trh půjdou dvě barevné varianty tohoto chystaného telefonu, konkrétně černá a modrá. K tomu můžeme přidat i tři paměťové verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti a také 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Tipařem zmiňovanou kapacitu akumulátoru a výkon rychlého nabíjení potvrdila i certifikace NBTC, kterou Oppo Reno 8Z prošel s kódovým označením CPH2457. Díky certifikaci je potvrzený také operační systém Android 12 s nadstavbou Color OS 12.1.1. Víc informací, bohužel, v této chvíli nemáme.

Oppo Reno 8Z ale zřejmě bude nástupcem modelu Reno 7Z 5G a zároveň levnější verzí standardního Reno 8. Teoreticky tedy můžeme čekat 6,43 palcový AMOLED displej a procesor Snapdragon 695, případně nějaký čipset z řady Dimensity. Kapacitu baterie a rychlé nabíjení už máme potvrzené a je stejná jako u modelu Reno 7Z 5G. Hlavní fotoaparát může být trojitý s primárním 50 MPix snímačem, který mají také všechny tři už vydané telefony řady Reno 8. Stejně tak i přední kamera může mít rozlišení 32 MPix. Ale momentálně jde opravdu jen o spekulace.