Značka Poco je pověstná tím, že valná většina jejich telefonů nejsou originály, ale jde o přeznačené telefony Redmi. Je ale nutno říci, že rebranding nebo přeznačování není v poslední době jen jejich doménou. Nebojí se ho ani společnosti ze skupiny BBK Electronics. Každopádně Poco v tomto směru vede a víme, že chystá model Poco X4 GT, což je v podstatě nedávno vydaný telefon Redmi Note 11T Pro. A víme i to, že se blíží vydání modelu Poco C40, který nedávno prošel certifikacemi NBTC a BIS.

Termín uvedení telefonu Poco C40

Nedávno se na Twitteru objevila upoutávka, která avizuje, že telefon Poco C40 bude globálně debutovat 16. června/júna. Ostatně potřebné certifikace pro uvedení na mezinárodních trzích už má. Je ale pravda, že o specifikacích zatím moc informací nemáme. Nicméně se tipaři shodují na tom, že opět půjde o přeznačený telefon Redmi, konkrétně o globální model Redmi 10C, který se ale v Indii prodává jako Redmi 10, i když jisté rozdíly mezi nimi jsou.

Dále se na síti dají dohledat také renderované snímky Poco C40 a s nimi i některé ze specifikací. Telefon má kolem displeje mírně širší rámečky a také brada je širší. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadní panel je matný, ale velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu je lesklý a leží horizontálně v horní části zad. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení.

Tipaři v této chvíli odhadují, že displej chystaného Poco telefonu je typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 1560 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Půjde také zřejmě o první zařízení, které dostane základní čipset JLQ JR510 z dílen čínské společnosti Wansheng Technology. Proto zde podporu 5G sítí nehledejme. Procesor doplní 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 6000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Přední kamera má rozlišení 5 MPix a hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix a 2 MPix snímače. Cenu Poco C40 tipaři sice zatím neodhadují, ale jistě nebude vysoká. Počkejme proto raději na informace, které snad už brzy zveřejní samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.