Značka Poco je pověstná tím, že valná většina jejich telefonů nejsou originály, ale jde o přeznačené telefony Redmi. Je ale nutno říci, že rebranding nebo přeznačování není v poslední době jen jejich doménou. Nebojí se ho ani společnosti ze skupiny BBK Electronics. Každopádně Poco v tomto směru vede a víme, že chystá model Poco X4 GT, což je v podstatě nedávno vydaný telefon Redmi Note 11T Pro. A víme i to, že se blíží vydání modelu Poco C40, který nedávno prošel certifikacemi NBTC a BIS.

Termín uvedení telefonu Poco C40

Nedávno se na Twitteru objevila upoutávka, která avizuje, že telefon Poco C40 bude globálně debutovat 16. června/júna. Ostatně potřebné certifikace pro uvedení na mezinárodních trzích už má. Je ale pravda, že o specifikacích zatím moc informací nemáme. Nicméně se tipaři shodují na tom, že opět půjde o přeznačený telefon Redmi, konkrétně o globální model Redmi 10C, který se ale v Indii prodává jako Redmi 10, i když jisté rozdíly mezi nimi jsou.

Dále se na síti dají dohledat také renderované snímky Poco C40 a s nimi i některé ze specifikací. Telefon má kolem displeje mírně širší rámečky a také brada je širší. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadní panel je matný, ale velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu je lesklý a leží horizontálně v horní části zad. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení.

Tipaři v této chvíli odhadují, že displej chystaného Poco telefonu je typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 1560 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Půjde také zřejmě o první zařízení, které dostane základní čipset JLQ JR510 z dílen čínské společnosti Wansheng Technology. Proto zde podporu 5G sítí nehledejme. Procesor doplní 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 6000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Přední kamera má rozlišení 5 MPix a hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix a 2 MPix snímače. Cenu Poco C40 tipaři sice zatím neodhadují, ale jistě nebude vysoká. Počkejme proto raději na informace, které snad už brzy zveřejní samotný výrobce.