Připomínat, že bývalý spoluzakladatel společnosti OnePlus, Carl Pei, už nějakou dobu pracuje na svém projektu Nothing, by bylo nošením dříví do lesa. V podstatě od začátku loňského roku se o tomto startupu mluví, i když informace nám Pei dávkuje po kapkách. V prvopočátku jsme se domnívali, že jejich prvním produktem bude chytrý telefon, ale došlo “jen” na představení sluchátek se zajímavým transparentním designem. Pak Nothing uvedl svůj launcher a na telefon Nothing Phone (1) stále čekáme. Je sice pravda, že Pei na začátku minulého měsíce naznačil, že na uvedení by mohlo dojít už 9. června/júna, ale i to je zatím velkou otázkou.

Značka Nothing totiž nerozjela promo kampaň, což by zřejmě udělala, kdyby chtěla telefon Nothing Phone (1) představit už za tři dny. Takže spíš odhadujeme, že představovačka proběhne až v červenci/júli nebo na začátku srpna/augusta. Mezitím se podívejme, co nového o chystaném telefonu prozradili tipaři.

Jak je na tom Nothing Phone (1) s displejem

Na twitterovém účtu TechDroider se nyní objevila krátká informace o tom, jaký displej může telefon Nothing Phone (1) mít. Obrazovka telefonu je podle tipařů typu OLED s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Displej je prý plochý a “bez brady”. To zřejmě znamená, že rámečky kolem jsou velmi úzké a souměrné, včetně toho spodního, tedy brady. Úhlopříčka dosáhne na 6,55 palce. Tato zpráva navíc odpovídá i snímkům chystaného telefonu, které se už na síti také mihly. Obnovovací frekvence je prý buď 90 Hz nebo dokonce 120 Hz.

Pei a hlavní designér značky Nothing také nedávno naznačovali, že design zadního panelu modelu Nothing Phone (1) bude průhledný a že telefon chtějí osadit procesorem Snapdragon. Ovšem čipset přesně nespecifikovali. Tipaři k tomu dodávají, že s nejvyšší pravděpodobností půjde o Snapdragon 7 Gen1 s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Proslýchá se i to, že telefon poběží na systému Android 12 s vlastní nadstavbou Nothing. A aby toho nebylo málo, spekuluje se i o ceně, která se prý může pohybovat kolem 500 euro. Z toho všeho plyne, že Nothing Phone (1) nebude vlajkovou lodí, ale spíš velmi zajímavou střední třídou s atraktivním designem.