Společnost Motorola je letos opravdu velmi aktivní. Poměrně dost telefonů už poslala na trh, ať už jsou to vlajkové stroje, nebo modely střední třídy. Na dalších vlajkových telefonech pracuje, konkrétně v červenci/júli chtějí představit telefon s 200 MPix foto senzorem a chystají i skládací telefon Razr 3. Ovšem podle čerstvých informací prý ve třetím čtvrtletí dorazí i model Moto Edge 2022.

Design Moto Edge 2022 podle renderů

Přestože název Moto Edge 2022 s interním označením Dubai+ nemusí být finální a telefon může výrobce poslat na trh s jiným názvem, najdeme na stránkách 9Mobiles jeho první renderované obrázky a pár informací o možných specifikacích. Rendery pocházejí z dílny známého tipaře a designéra, který si říká OnLeaks. Pojďme se na ně tedy podívat.

Boční rámečky kolem displeje jsou velmi úzké, brada a horní rámeček jsou o něco málo širší. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Zadní panel má zakřivené boční hrany a v jeho levém horním rohu je oválný modul hlavního fotoaparátu se třemi senzory a LED bleskem. Logo Motoroly je ve středu zad. Na spodní hraně najdeme mřížku reproduktoru, mikrofon, port USB-C a slot pro SIM karty. Na pravé hravé hraně leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Design se tedy opět drží zaběhnutého standardu.

Co se parametrů Moto Edge 2022 týče, tipař zmiňuje 6,5 palcový pOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz. Telefon prý pohání procesor MediaTek MT6879, což je zřejmě čipset z řady Dimensity. Doplní jej 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh, ale jak rychlé je nabíjení tipař neuvádí. Přední kamera má 32 MPix a hlavní fotoaparát je poskládaný z 50 MPix snímače s OIS, 13 MPix širokoúhlého objektivu a 2 MPix senzoru. Rozměry modelu Moto Edge 2022 jsou 160,8 × 74,2 × 8,2 mm. V místě fotoaparátu tloušťka narostla na 10,1 mm. Na další podrobnější informace o tomto chystaném stroji si budeme muset chvíli počkat.