To, že společnost Samsung pracuje na další generaci svých chytrých hodinek není žádným tajemstvím. Přestože tipaři odhadují, že na jejich uvedení dojde až někdy v průběhu měsíce srpna/augusta, něco málo už o nich víme. Asi tou nejpodstatnější informací je, že i letos se dočkáme dvou modelu, ale přece jen dojde ke změně. Výrobce prý totiž upustil od modelu Classic. Na trh se tak dostanou modely Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro. O této skutečnosti se zatím jen spekulovalo, ale nyní je to už jistota.

Na stránkách 9TO5Google totiž najdeme screen z aplikace Samsung Health, která je právě aktualizovaná. Nemůžeme si nevšimnout, že jsou v ní jen modely Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro. Model Classic zde opravdu chybí. Je tedy jasné, že model Pro bude tím lépe vybaveným chronometrem v letošní sérii. Dále to také naznačuje, že se u letošních hodinek Samsung nedočkáme otočné lunety, kterou mívala verze Classic. Ostatně něco takové už tipaři také naznačovali.

Odhadované specifikace Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro

Tipaři odhadují, že standardní verze hodinek půjde na trh ve dvou velikostech, a to 40 mm a 44 mm. Naopak verze Pro půjde do prodeje jen v jedné velikosti, ale zatím není jasné ve které. Můžeme čekat i operační systém Wear OS společnosti Google s nadstavbou One UI Watch a kruhový OLED displej. Dále také funkce jako je GPS, monitoring tepové frekvence, akcelerometr a gyroskop. Nu a vzhledem k tomu, že Samsung právě aktualizoval svou nadstavbu na beta verzi One UI 4.5 a hodinky Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro jsou na seznamu kompatibilních zařízení, dočkáme se i vylepšené verze nadstavby.

Jak již bylo řečeno, chronometr ve verzi Pro bude tím lépe vybaveným. Čekat můžeme baterii se slušnou kapacitou 572 mAh, která prý vydrží až 48 na jedno nabití, pokud ale nejsou zapnuté všechny funkce a aplikace. Tipaři také hovoří o pouzdru z titanové slitiny, které zvýší odolnost hodinek proti poškrábání. Stejnou funkci plní i safírové sklo, které kryje displej hodinek. V rámci funkcí se spekuluje i o měření tělesné teploty, případně o monitoringu ovulačního cyklu, což ocení ženy. Doufáme, že Samsung už brzy začne odtajňovat některé ze specifikací a funkcí obou chystaných chronometrů.