Společnost Oppo před koncem minulého měsíce představila na čínském trhu řadu telefonů Reno 8. Šlo konkrétně o modely Reno 8, Reno 8 Pro a Reno 8 Pro Plus. Tipaři ovšem hlásili, že ještě dojde na uvedení modelu Oppo Reno 8 Lite, který výrobce připravuje pro evropský trh. Jedním dechem také dodávali, že tento “odlehčený” model je ale přeznačenou verzí telefonu Reno 7 Lite 5G, který Oppo s tímto názvem prodává v Číně, ale na například  indickém trhu ho koupíme jako Oppo F21 Pro 5G. Nutno říci, že odhady tipařů jsou správné. Telefon Reno 8 Lite Oppo představilo ve Španělsku a opravdu je to přeznačený model Reno 7 Lite 5G. Přesto se ale podíváme na jeho specifikace.

Hlavní specifikace telefonu Oppo Reno 8 Lite

Telefon nabízí 6,43 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 60 Hz. Kolem obrazovky jsou relativně úzké rámečky, brada je mírně širší a v levém horním rohu je “díra” pro přední kameru. Do displeje je také integrovaný snímač otisků prstů.

Jako procesor výrobce použil čipset Snapdragon 695, který zajistil podporu 5G sítí. Doplnilo jej 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. K dispozici je i možnost dalšího virtuálního rozšíření RAM až o 5 GB. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. V rámci konektivity tu najdeme 5G SA/NSA, port USB-C, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC a nechybí ani 3,5 mm audio jack a odolnost podle certifikace IPX4. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Color OS 12.

Ve foto výbavě je připravená přední 16 MPix kameru a trojitý hlavní fotoaparát. Ten leží v menším obdélníkovém modulu a tvoří jej primární 64 MPix senzor a dva 2 MPix snímače, které poslouží pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti.

Cena a dostupnost

Jak již bylo řečeno, Oppo Reno 8 Lite se objevil na španělském trhu. Výrobce telefon nabízí na svých oficiálních stránkách v barvách Cosmic Black a Rainbow Spectrum za 429 euro, což je zhruba 10598 Kč.