Společnost Vivo je připravena ohromit ultrarychlým nabíjením s výkonem 200 W. Tvrdí to známý čínský leaker Digital Chat Station v příspěvku zveřejněném na čínské sociální síti Weibo. Technologie nabíjení dosáhne hodnot při 20 V a 10 A, uvádí zdroj. Bohužel však neupřesňuje, jak blízko je vydání. Jediný detail, který stojí za to o něm informovat, je, že baterie vybraného smartphonu s touto technologií přesáhne kapacitou více než 4 000 mAh. Zbytek bohužel ponechává na spekulacích čtenářů.

V tomto smyslu je na místě minimálně poukázat na situaci týkající se nabídky této čínské společnosti. Nedávno jsme se dočkali uvedení modelů X80 a X80 Pro, ale údajný X80 Pro Plus je stále ve hvězdách. Neříkáme tím, že se ho nedočkáme a kdyby navíc přišel s příjemným překvapením v podobě kompletního dobití během několika minut s touto technologií, plus pro Vivo.

Alternativou pro 200W nabíjení je pak X90 Pro, který je však ještě daleko. Tedy pokud vezmeme půlroční kadenci vydávání nových vlajkových řad, které se čínská společnost již nějakou dobu drží. A u X90 Pro zatím zcela tápeme ve tmě, jelikož se o něm neobjevily žádné úniky. Zatím.

TECHNOLOGIE RYCHLÉHO NABÍJENÍ VIVO 200 W JE READY?

200 W

Pro připomenutí stojí za zmínku, že Xiaomi jako první oznámilo takto neuvěřitelnou technologii nabíjení. Stalo se tak téměř přesně před rokem. Zatím jsme ji však neviděli u žádného smartphonu na trhu. Pokud jde o Vivo X80 Pro, ten dosahuje výkonu až 80 W (s bezdrátovým nabíjením 50 W). Aby toho nebylo málo, zdroj uvádí, že nová technologie bude zpětně kompatibilní se 120W, 80, 66, 33 atd.

Víme také, že kapacita baterie smartphonu s takovým nabíjením přesáhne kapacitou více než 4000 mAh. V současné době používají zařízení Vivo, Oppo a OnePlus články s kapacitou 4500 mAh s 80wattovým nabíjením. Dá se čekat, že se brzy dozvíme další podrobnosti.

Bohužel zatím nejsou k dispozici žádné další údaje. Připomeňme, že Xiaomi již oficiálně představilo 200 W nabíječku, která umožňuje plně nabít smartphone za 8 minut.