V segmentu herních telefonů je v posledních letech celkem slušný výběr. Kromě výrobců, kteří spíš náhodně představí herní model jsou tu ale i stálice. Mezi ně bezesporu patří značka Black Shark, která se výhradně orientuje na herní stroje a na trh jich už poslala slušnou řádku. Jejich posledním počinem jsou telefony Black Shark 5, které debutovaly letos v březnu/marci na čínském trhu. Ovšem na globálních trzích na ně stále čekáme, ale dočkáme se už brzy. Výrobce totiž nedávno potvrdil, že je globálně představí 8. června/júna.

Do představovačky tedy zbývá už jen málo, ale přesto ještě na poslední chvíli prošly telefony Black Shark 5 thajskou certifikací NBTC. Globální představení tedy proběhne skutečně na všech trzích, které jsou pro čínského výrobce zajímavé. Certifikací prošel jak standardní model tak i model Pro.

Telefony Black Shark 5 se budou prodávat i v Thajsku

Standardní Black Shark 5 má v certifikačním výpisu označení SHARK PAR-HOTH a Pro verze zde figuruje s označením SHARK KTUS-HO. Dále můžeme zjistit, že oba telefony mají stejný 6,57 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 144 Hz a vzorkovací frekvencí 720 Hz. Obrazovky podporují jas 1300 nitů, DC Dimming a HDR10+. Čelní panel má také dvě zóny citlivé na tlak pro lepší zážitek při hraní her.

Black Sahark 5 Pro pohání procesor Snapdragon 8 Gen1, kdežto standardní verze dostala čipset Snapdragon 870. Jako správné herní stroje mají oba telefony Black Shark 5 výkonné VC chlazení a speciální herní tlačítka. Oba telefony mají 4650 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Aají také stejnou 16 MPix selfie kameru. Ovšem hlavní fotoaparát je u každého z modelů jiný. Standardní verze má kameru s 64 MPix, 13 MPix a 2 MPix snímači. U Pro verze najdeme 108 MPix, 13 MPix a 5 MPix senzory. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Joy UI 13.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.