Zatím neznámý telefon OnePlus získal certifikaci FCC. Z certifikačního výpisu vyčteme něco málo specifikací, které naznačují, že půjde o levný telefon. To tedy může znamenat, že jej výrobce vydá ve své produktové řadě Nord. V ní vyšlo letos už několik telefonů a za všechny jmenujme například OnePlus Nord CE 2 Lite a Nord 2T, které se objevily docela nedávno na evropském trhu. Oba telefony mají v Evropě celkem dobře nastavený poměr cena/výkon a totéž může platit o chystaném stroji.

Telefon OnePlus může být rebrandem jednoho z telefonů Oppo

Certifikací FCC prošel telefon OnePlus s kódovým označením CPH2469 a dále se také dočteme, jde o zařízení s podporou 4G sítí. Součástí výpisu je i dokument, který uvádí, že společnost Oppo opravňuje OnePlus k prodeji telefonu Oppo s označení CPH2387 pod vlastním názvem společnosti. Je tedy zřejmé, že máme co do činění s dalším rebrandovaným strojem. Vzájemné přeznačování telefonů v rámci skupiny BBK Electronics se nám letos pěkně rozjíždí. V tomto případě zřejmě půjde o přeznačení telefonu Oppo A57 4G, který nedávno debutoval v Thajsku.

Dále z výpisu zjistíme i to, že telefon OnePlus je vylepšenou verzí modelu Oppo A57. Dostane nový zadní panel s logem OnePlus, červený USB kabel a operační systém Oxygen OS 12.1. Změnu najdeme i u hlavního fotoaparátu, který má dva snímače s rozlišením 50 MPix a 2 MPix. Další specifikace jsou zřejmě stejné jako u modelu Oppo A57 4G.

Podle výpisu jsou rozměry telefonu 163,74 × 75,03 × 7,99 mm. Baterie má kapacitu 5000 mA a podporu rychlého nabíjení SuperVOOC. Pokud další specifikace budou skutečně stejné jako u telefonu Oppo, dočkáme se 6,56 palcového LCD displeje s HD+ rozlišením. Dále také procesoru z dílen společnosti MediaTek, konkrétně jde o Helio G35 se 3 GB operační paměti a až 64 GB interního úložiště. A také rychlého nabíjení s výkonem 33 W, případně i 8 MPix předního fotoaparátu. Z těchto parametrů lze usoudit, že může jít o nejlevnější telefon z produktové řady Nord.