Po poměrně zajímavém telefonu Realme GT Neo 3 z konce letošního března/marca se už brzy dočkáme dalšího přírůstku v této řadě. Jde o model Realme GT Neo 3T. Výrobce před pár dny potvrdil, že telefon představí globálně 7. června/júna na online akci, kterou bude streamovat na svém YouTube kanálu a na Twitteru. Do představovačky zbývají tedy už jen tři dny, ale přesto na YouTube najdeme video, ve kterém se můžeme blíže seznámit s designem chystaného telefonu a některými specifikacemi.

Vzhledem k tomu, že se o telefonu Realme GT Neo 3T mluví už poměrně dlouho, má za sebou různé certifikace a také prošel testy Geekbench, něco málo o něm víme. Tipaři navíc odhadovali, že chystaný telefon je vlastně přeznačeným modelem Realme Q5 Pro, který je exkluzivní pro čínský trh. Video tuto spekulaci tipařů potvrdilo, takže se nakonec, i když s jiným názvem, Realme Q5 Pro dostane i na globální trhy.

Hlavní parametry telefonu Realme GT Neo 3T

Telefon Realme GT Neo 3T má 6,62 palcový E4 AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jas dosáhl na 1300 nitů a je tu i podpora 100 % barevného gamutu DCI-P3. Už dříve jsme se zmiňovali, že telefon pohání procesor Snapdragon 870, který výrobci velmi rádi nasazují do telefonů střední třídy. V tomto případě jej doplní až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, která se ale v poslední době stává ve střední třídě standardem. Ve videu můžeme zjistit, že akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W, což je také celkem sympatické. Hlavní fotoaparát leží v obdélníkovém modulu v levém horním rohu zadního panelu a tvoří jej tři senzory. Konkrétně jde o 64 MPix primární snímač, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Selfie kamera má 16 MPix. Telefon také dostane vylepšené chlazení a poběží na systému Android 12 s nadstavbou Realme UI. Cenu se dozvíme při oficiálním představení.