Přestože společnost Motorola intenzivně pracuje na svém vlajkovém telefonu s označením Frontier, nezapomíná ani na svou populární produktovou řadu G. V ní najdeme telefony střední třídy, kdy některé z nich podporují “jen” 4G, jiné naopak mají podporu 5G sítí. Skupinu telefonů, které podporují 4G zastupuje například v polovině dubna/apríla vydaný telefon Moto G52, který se dostal i na některé vybrané evropské trhy. Podobně na to zřejmě bude i chystaný model Moto G62 5G. Jak už název napovídá, výrobce mu nadělil procesor, který už 5G sítě podporuje.

Představení telefonu Moto G62 5G se blíží, protože už má za sebou všechny certifikace, včetně FCC, které jsou potřebné pro uvedení na trh. Navíc se prý objevil i na stránkách jednoho z evropských prodejců. Upozornění na brzké uvedení tohoto stroje najdeme také na německých stránkách WinFuture. A když to všechno dáme dohromady, můžeme si udělat představu o parametrech, designu a také evropské ceně telefonu.

Specifikace a odhadovaná cena Moto G62 5G

Moto G62 5G má 6,5 palcový pOLED MaxVision displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Boční rámečky kolem obrazovky jsou relativně úzké, brada a horní rámeček je mírně širší. Ve středu Horní části displeje je “díra” pro přední kameru. Ta má 16 MPix.

Jako procesor výrobce použil čipset Snapdragon 480 Plus, který podporuje 5G sítě. S ním do páru jdou 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Hlavní fotoaparát je trojitý a tvoří jej primární 50 MPix primární senzor, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Motorola přidala i stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos a nechybí ani 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 12. A jak je na tom Moto G62 5G s cenou na evropském trhu? Tipaři zatím odhadují, že bude nižší než 300 euro (7410 Kč) a na trh půjdou barevné varianty Frosted Blue a Midnight Grey. Termín představení v Evropě zatím neznáme.