Před konce minulého měsíce došlo na čínském trhu na uvedení telefonů Redmi Note 11T Pro a Note 11T Pro Plus. A přesně v té chvíli začali tipaři spekulovat o tom, zda, kdy a s jakými obchodními názvy se tyto stroje dostanou i na globální trhy. Situace je stále docela nejasná, protože se v posledních dnech mluví hned o dvou možnostech. Podle první z nich půjdou telefony mimo Čínu na trh pod značkou Poco. Druhá verze ale naznačuje, že do Indie telefony dorazí jako Redmi K50i a K50i Pro.

Záhada kolem telefonu Redmi K50i

Včera indický tipař Mukul Sharma tvrdil, že na webových stránkách BIS našel telefon s kódovým označením 22041216I. Jeho obchodní název je prý Poco X4 GT. K tomu také dodal, že teoreticky může jít o přeznačený model Xiaomi 12X. Ovšem jiní tipaři zase říkají, že je to indická verze telefonu Redmi Note 11T Pro. Dnes ale najdeme na stránkách MySmartPrice další informaci. Telefon s kódovým označením 22041216I, který získal certifikaci BIS je prý Redmi K50i.

Na základě těchto, na první pohled protichůdných informací, se pokusíme záhadu kolem chystaných telefonů Poco X4 GT a Redmi K50i rozluštit. Jde totiž o staré dobré přejmenovávání a přeznačování čínských verzí telefonů pro další mimo čínské trhy. Nám, potenciálním kupcům, to sice život poněkud komplikuje, ale asi s tím nic moc nenaděláme.

Takže, pokud se nepleteme, tak telefony Redmi Note 11T Pro a Note 11T Pro Plus výrobce pošle na indický trh jako Redmi K50i a K50i Pro. Na další globální trhy ale stejné telefony půjdou s obchodními názvy Poco X4 GT a Poco X4 GT Pro. Zatím není úplně jasné, zda se společně s obchodními názvy změní i některé ze specifikací telefonů Redmi Note 11T Pro a Note 11T Pro Plus. Ovšem vzhledem k tomu, že telefony už získávají mezinárodní certifikace a jejich globální uvedení se blíží, počítáme s tím, že se podrobnosti o nich už brzy objeví na síti.