Na hodinky Google Pixel Watch čekáme už pořádně dlouho. Výrobce jejich uvedení několikrát odložil, ale letos na vývojářské konferenci I/O přislíbil, že je uvede společně s telefony řady Pixel 7. Na konferenci také naznačil některé ze specifikací chystaných hodinek. Jedním z parametrů je prý baterie s kapacitou 300 mAh, která nabídne dlouhou výdrž na jedno nabití.

Dlouhou výdrž Google Pixel Watch zatím nečekejme

Ovšem podle nové zprávy na stránkách 9to5Google to s výdrží hodinek Google Pixel Watch nebude až tak žhavé. Podle zdrojů blízkých společnosti Google prý hodinky vydrží na jedno nabití jediný den. Je to ale zatím jen předběžný údaj, protože hodinky ještě nejsou zcela odladěné a práce na nich pořád pokračují. Je možné, že s dalším odladěním softwaru a hardwaru se výdrž zvýší. Takže nepropadejme panice.

Navíc není známo, jakým způsobem byla výdrž hodinek testována. Víme, že například funkce Always-On Display (AOD) nebo nepřetržité sledování spánku může výdrž baterie ovlivnit. Totéž platí i pro další funkce, které když jsou permanentně zapnuté výdrž hodinek snižují. Je ale pravdou, že jednodenní výdrž hodinek může být pro některé potenciální kupce zklamáním. Obecně se totiž očekává, že Google Pixel Watch bude mít prémiovou výbavu, se kterou chce Google konkurovat hodinkám Galaxy Watch 4 a Apple Watch 7.

A aby toho zklamání nebylo málo, je tu ještě jedna informace. Tentokrát jde o to, jak dlouho se hodinky Pixel Watch nabíjejí. Podporu rychlého nabíjení nečekejme. Nabití Google hodinek prý trvá stejně dlouho jako nabití chronometru Galaxy Watch 4, což je, bratru, o něco málo déle než 110 minut. Takže ani tady asi konkurence Apple hodinkám neklapne. Ty se totiž nabijí z nuly na 80 % za 45 minut a z nuly na 100 % za 75 minut. To vše přes USB-C a 20 W adaptér. Nezbývá tedy než doufat, že za těch několik měsíců, které zbývají do představení Pixel Watch výrobce všechno pořádně vychytá.