Druhá půlka letošního roku se nám pomalu rozjíždí a zdá se, že příští měsíc bude doslova nabitý představovačkami vlajkových telefonů. Prsty v tom má vydání prémiového procesoru Snpadragon 8+ Gen1, na který si dělá zálusk spousta výrobců chytrých telefonů. Mezi nimi samozřejmě nesmí chybět ani společnosti Asus. Jejich herní telefony ROG patří k stálicím v segmentu herních strojů a na jednom novém kousku už nějakou dobu pracují. Před pár dny dokonce avizovali, že jejich Asus ROG Phone 6 je už na dohled a půjde o světově první herní telefon s čipsetem Snapdragon 8+ Gen1.

Asus ROG Phone 6 dorazí už brzy

Až do dnešního dne ale nebylo jasné, kdy přesně na uvedení telefonu Asus ROG Phone 6 dojde. Nyní ale na stránkách herní řady ROG najdeme upoutávku s odpočítáváním času do zahájení představovačky. Z ní jednoduše zjistíme, že prezentace proběhne na Tchaj-wanu 5. července/júla od 20 hodin tamního času. Půjde o online akci, kterou například v Evropě budeme moci sledovat od 14 hodin.

K představovačce telefonu Asus ROG Phone 6 najdeme upoutávku také na Twitteru. Na ní výrobce upozorňuje i na to, že společně s telefonem představí také několik herních doplňků a zbrusu nová herní sluchátka. Příznivci mobilního hraní se tedy mají na co těšit.

Co ale z pozvánek na prezentační akci nezjistíme, jsou parametry chystaného herního stroje. Tipaři obecně očekávají, že Asus vylepšil chlazení, foto výbavu a v neposlední řadě také výkon rychlého nabíjení. Čekat prý můžeme, že stejně jako loni půjdou na trh tři verze telefonu. Konkrétně jsou to prý modely ROG Phone 6, ROG Phone 6 Pro a ROG Phone 6 Ultimate. Ve všech třech případech výrobce vsadil na prémiový Snapdragon 8+ Gen1. Ovšem je víc než jisté, že Asus už brzy začne avizovat alespoň některé ze specifikací a počítáme i s tím, že také tipaři budou ve střehu.