Značka Redmi představila před pár dny na čínském trhu řadu telefonů Note 11T Pro. Společně s telefony došlo také na uvedení dalšího chytrého náramku společnosti Xiaomi, Band 7. V Číně jde v obou případech o atraktivní produkty a už při představovačce šéf Redmi, pan Lu Weibing, oznámil, že právě řada Note patří k celosvětově nejprodávanějším telefonům, takže její průběžné rozšiřování je logické.

Prodeje telefonů Redmi Note 11T Pro a Note 11T Pro Plus odstartovaly včera a výše prodejů potvrdila Weibingova slova. Zdá se, že se Číňanům opravdu tyto stroje zamlouvají, protože se jich během jedné hodiny prodalo rekordních 270000 kusů. První kolo prodejů tedy skončilo velmi slibně a nezbývá než doufat, že se oba telefony brzy dostanou i na globální trhy, kde o ně jistě bude také velký zájem. Mimo Čínu se ale zřejmě dočkáme jejich přejmenování a na tyto případy je vždy připravená značka Poco.

Ceny a specifikace řady Redmi Note 11T Pro

Připomeňme, že model Redmi Note 11T Pro šel na trh ve třech paměťových verzích a jeho cena začínala na zhruba 255 dolarech. Model Note 11T Pro Plus má také tři paměťové verze a počáteční cenu zhruba 300 dolarů.

Oba telefony mají 6,6 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a variabilní obnovovací frekvencí až 144 Hz. U obou modelů také najdeme stejný procesor, kterým je Dimensity 8100. V kapacitě pamětí se ale telefony liší. První z nich má dvoučlánkový akumulátor s celkovou kapacitou 5080 mAh a 67 W nabíjením. Druhý má 4400 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Foto výbava je také stejná, kdy hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera má 16 MPix. Výrobce přidal i podporu Dolby Atmos a Hi Res Audio pro stereo reproduktory. Dále také IR blaster, odolnost podle certifikace IP53 a vylepšené kapalinové chlazení VC. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13.