Dnešním dnem začíná druhá polovina letošního roku. Ve světě chytrých telefonů to znamená, že se postupně začnou objevovat stroje s vlajkovým procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Zálusk na tento čipset si dělá celkem dost etablovaných výrobců a dokonce Motorola už oznámila, že telefon s tímto prémiovým čipsetem a 200 MPix senzorem Isocell HP1 společnosti Samsung uvede v průběhu července/júla. Je pravděpodobné, že jde o telefon s interním označením Frontier, o kterém tipaři spekulují už poměrně hodně dlouho. Ještě dřív se ale dost možná dočkáme herního telefonu Asus ROG Phone 6 a také modelu Realme GT 2 Master Explorer Edition. I značka Realme se totiž o novinkový čipset společnosti Qualcomm zajímá.

Nové informace o telefonu Realme GT 2 Master Explorer Edition

Tomu, že model Realme GT 2 Master Explorer Edition může dorazit ještě v tomto měsíci nasvědčuje zvýšený zájem tipařů o tento stroj. Například nám dobře známý Digital Chat Station tvrdí, že vlajkový Realme telefon bude velkým konkurentem chystanému telefonu Redmi. Tím je zřejmě model Redmi K50 Ultra.

Tipař dále naznačil, že displej tohoto modelu je typu OLED. Má FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jeho hrany jsou zakřivené a ve středu horní části obrazovky je díra pro přední kameru. Zmiňuje také hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem.

Podle čínského tipaře může jít chystaný Realme telefon na trh ve dvou verzích s různou kapacitou baterie. Stejně tak šel nedávno do prodeje i model Realme GT Neo 3. Čekat tak prý můžeme verzi s 4800 mAh baterií a verzi s 5000 mAh akumulátorem. První verze podporuje rychlé nabíjení s výkonem 150 W a ta druhá pak 100 W rychlé nabíjení. Spekuluje se i o tom, že Realme bude na této speciální edici opět spolupracovat se známým japonským designérem Naotem Fukasawou. Proto se zřejmě můžeme těšit na telefon se zajímavým a netradičním vzhledem.