Zhruba v polovině minulého měsíce jsme se dozvěděli, že značka Poco pracuje na telefonu Poco X4 GT. Díky tomu dojde na rozšíření série X4, kdy první letošní model z ní, Poco X4 Pro 5G, debutoval na veletrhu MWC v Barceloně. Prodává se už nějakou dobu na globálních trzích i v Indii. Tipaři už také odhalili, že název nového telefonu potvrdila databáze IMEI a očekávali, že Poco tento nový stroj představí už brzy.

Zdá se, že je to skutečně pravda, protože indický tipař Mukul Sharma na Twitteru uvádí, že telefon Poco X4 GT našel na webových stránkách certifikačního úřadu Bureau of Indian Standards (BIS). Kódové označení telefonu je 22041216I, kdy písmeno “I” na konci naznačuje, že jde jednoznačně o indickou variantu. Připomeňme, že v databázi IMEI se telefon objevil s označením 22041216G, což je globální varianta.

Značka Poco je pověstná tím, že ve valné většině nevydává své originální telefony, ale přeznačené modely Redmi, případně Xiaomi. Můžeme proto čekat, že i tento stroj je rebrandovaný. Sharma se domnívá, že Poco X4 GT je přeznačený Xiaomi 12X. Ovšem dříve tipaři tvrdili, že jde o přeznačený nedávno vydaný telefon Redmi Note 11T Pro. Tedy alespoň to tvrdili o globální verzi s kódovým označením 22041216G. Je v tom tak trochu zmatek, ale přeznačování telefonů je v poslední době velkou módou a už zdaleka není jen doménou značky Poco.

Odhadované specifikace telefonu Poco X4 GT

Tipaři se domnívají, že Poco X4 GT má 6,6 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Může mít přední 20 MPix kameru a trojitý hlavní fotoaparát s primárním 48 MPix senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix snímačem. Telefon zřejmě dostane procesor Dimensity 8100, který je stále častěji používaný u telefonů střední třídy. Doplní ho zřejmě 6 GB nebo 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13.