Podle posledních zvěstí Microsoft pracuje na novém notebooku Microsoft Surface Laptop Go 2. Ve skutečnosti se zdá, že společnost připravuje celou novou řadu zařízení Surface, včetně možného zařízení Surface Duo 3. Nejnovější kolo úniků se však točí kolem údajného Surface Laptop Go 2. Podle těchto zpráv se nový notebook oficiálně objeví na různých trzích již tento měsíc. Podle informací serveru The Verge byl notebook spatřen v nabídce jihokorejského prodejce. Notebook se jistě dostane na jihokorejský trh, ale očekáváme, že se poměrně brzy dostane i do dalších zemí. Podle původního seznamu specifikací se jedná o cenově dostupný low-endový notebook.

MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 2 – PROCESOR

Vzhledem k tomu, že se jedná o cenově dostupný notebook, Microsoft šetří, a některé z těchto škrtů můžeme vidět v procesoru. Je vybaven procesorem Intel 11. generace, procesorem Intel Core i5 – 1135G7. To není vůbec špatný procesor, ale Intel už má 12. generaci a brzy se dočkáme i 13. generace, která bude debutovat ještě letos. Každopádně se jedná o cenově dostupný notebook a Intel Core i5 splní svůj účel. Je to už evoluce oproti původnímu Surface Laptop Go. Původní notebook byl uveden na trh v roce 2020 a měl procesor Intel Core 10. generace. Nový notebook přinese operační systém Windows 11 a bude mít vylepšenou HD kameru.

Podle výpisu bude chystaný Microsoft Surface Laptop Go 2 k dispozici k předobjednání od 2. června. Existují tedy dvě možnosti – první je tiché uvedení na trh a druhou je oznámení v nejbližších hodinách. Jak tomu bude? Uvidíme. Podle předchozí zprávy serveru Winfuture.de se Surface Laptop Go 2 dostane na trh s počáteční cenou 650 USD. To je na notebook nižší/střední třídy slušná cena..

MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 2

SURFACE LAPTOP GO 2 – DALŠÍ SPECIFIKACE

Výpis potvrzuje 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Objevují se však zvěsti o startovní variantě s pouhými 4 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Takové specifikace v roce 2022 určitě nepřekvapí jenom nás. 4 GB RAM je pro Windows 11 naprosté minimum, alespoň podle oficiálního seznamu doporučených specifikací. V dnešní době to není mnoho. V každém případě každý rozumný člověk půjde do vyšší varianty. Cenově dostupný notebook bude mít také baterii, která zajistí 13,5 hodiny provozu. Kapacita zatím neznáme.

Surface Laptop Go 2 přinese 12,4palcový displej s poměrem stran 3:2. Mezi možnosti připojení patří port USB-A, port USB C, proprietární nabíjecí port a 3,5mm audio jack. Notebooku bude chybět podsvícená klávesnice. Microsoft má připravené čtyři barevné varianty: Sage, Platinum, Ice Blue a Sandstone.