Série Redmi K je na trhu poměrně hodně oblíbená. Jde napříč všemi třídami a dokonce zasahuje i do segmentu herních telefonů. První letošní model z této série spatřil světlo světa v Číně v únoru/februári a překvapivě šlo právě o herní Redmi K50 Gaming s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1 a slušně našlapanou herní výbavou. Měsíc po něm se na trh dostaly další dva stroje, konkrétně Redmi K50 a K50 Pro. U nich sáhl výrobce po procesorech z dílen MediaTek a šlo o čipsety Dimensity 8100 a Dimensity 9000. A stále čekáme na další model z této série, který se může jmenovat Redmi K50 Ultra a opět půjde o prémiový telefon.

Tipaři avizují některé parametry Redmi K50 Ultra

Vzhledem k tomu, že se o telefon Redmi K50 Ultra už pomalu začínají zajímat tipaři, je docela možné, že se v nejbližších měsících objeví na čínském trhu. Něco takového naznačuje i nám dobře známý Digital Chat Station, který na Weibo odtajnil některé z jeho specifikací. V první řadě mluví o procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Z dřívějška víme, že i Redmi projevilo o tento čipset zájem, takže je pravděpodobné, že jej chystaný prémiový model dostane.

Tipař dále uvádí, že displej telefonu je plochý a nabídne rozlišení QuadHD+ a vysokou obnovovací frekvenci. Zmiňuje i podporu rychlého nabíjení s výkonem buď 100 W nebo dokonce 120 W. Sice přímo nepotvrdil obchodní název tohoto prémiového stroje, ale ani nevyloučil název Redmi K50 Ultra. Připomeňme, že řada K30 měla model Ultra, ovšem v sérii K40 byl nejvyšším modelem K40 Pro Plus.

A kdy by mohlo dojít na uvedení telefonu Redmi K50 Ultra? Předběžné odhady jsou velmi nekonkrétní a odkazují na druhou polovinu letošního roku. Vzhledem k tomu, že i Xiaomi pracuje na svém nejvyšším modelu ze série Xiaomi 12 a i u něj očekáváme, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 8+ Gen1, můžou být oba Ultra modely představeny společně. Nebo alespoň zhruba ve stejnou dobu. Počítáme s tím, že Redmi už brzy zveřejní nějaké další podrobnosti o svém chystaném prémiovém telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.