Značka Realme už nějakou dobu naznačuje, že chystá sourozence ke svému telefonu Realme GT Neo 3. Tento model vydali letos v březnu/marci na čínském trhu a v Indii a jde o celkem povedený kus se zajímavým designem inspirovaným sportovními vozy. K němu se už za pár dnů přidá i model Realme GT Neo 3T. Výrobce jej představí v Indonésii 7. června/júna ve 13 hodin tamního času. Akce proběhne online a bude přenášena na YouTube kanálu a také na Twitteru. Společně s GT Neo 3T dojde na indonéském trhu také na uvedení původního GT Neo 3. A aby toho nebylo málo, Realme představí i sluchátka Buds Air 3 Nitro Blue Edition.

Odhadované specifikace telefonu Realme GT Neo 3T

Telefon Realme GT Neo 3T prošel už před časem několika certifikacemi a má za sebou i testy Geekbench, takže některé z jeho specifikací už známe. Podle nich se zdá, že může jít o přeznačený telefon Realme Q5 Pro, který se od dubna/apríla prodává v Číně. Tipaři právě proto odhadují, že na globální trhy půjde jako GT Neo 3T a právě Indonésie je prvním z těchto mimo čínských trhů.

Testy Geekbench odhalily, že Realme GT Neo 3T pohání procesor Snapdragon 870, který je stále oblíbený u telefonů střední třídy a pohání i model Q5 Pro. Dále můžeme počítat i s 6,5 palcovým AMOLED displejem s rozlišením FullHD+ a integrovaným snímačem otisků prstů. Hovoří se i o obnovovací frekvenci 120 Hz.

Přední selfie kamera leží v levém horním rohu obrazovky a má 16 MPix. U hlavního fotoaparátu tipaři očekávají primární 64 MPix senzor. Čipset Snapdragon 870 podle Geekbench doplní 8 GB operační paměti, ale na trh může jít i verze s 12 GB RAM. Interní úložiště dosáhne na 256 GB. Baterie má podle odhadů kapacitu 5000 mAh a očekává se podpora rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.