Společnost OnePlus letos vytvořila novou produktovou řadu Ace. Nejdříve v ní vydala telefon OnePlus Ace, který se prodává i v Indii, ale pod obchodním názvem OnePlus 10R. A zhruba před dvěma týdny došlo na čínském trhu na uvedení dalšího modelu z této řady. Jde o telefon OnePlus Ace Racing Edition, který je i přes svůj název poměrně levnější než původní model. Má převzatý design telefonu OnePlus 10 Pro a pohání jej procesor Dimensity Max.

OnePlus Ace Racing Edition poputuje do Indie

Racing Edition se zatím ale prodává jen v Číně, nicméně se tipaři shodují na tom, že se pravděpodobně už brzy podívá i na indický trh. K tomu na Twitteru tipař Mukul Sharma nenápadně naznačuje, že na cestu za hranice Číny bude tento stroj přejmenovaný a pravděpodobný obchodní název je OnePlus 10R Lite. To samozřejmě není nic neobvyklého a název navíc koresponduje s tím, že OnePlus Ace Racing Edition má nižší specifikace i cenu než jeho starší bratr. Tipař navíc v indické databázi IMEI tento obchodní název našel a k němu i kódové označení PGZ110.

Pokud je model 10R Lite opravdu jen přeznačený OnePlus Ace Racing Edition, můžeme očekávat, že i mimo čínský trh bude mít stejné, nebo jen mírně upravené specifikace. Proto se zřejmě dočkáme 6,59 palcového LCD displeje s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále také procesoru Dimensity 8100 Max s až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Snímač otisků leží na hraně přístroje a nechybí ani 3,5 mm audio jack. Telefon podporuje i 5G sítě, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Ve foto výbavě pak najdeme přední kameru s rozlišením 16 MPix a také trojitý hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Kdy přesně a s jakou cenou OnePlus tento telefon představí zatím nevíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.