Společnost Motorola momentálně pracuje hned na několik telefonech. V prvé řadě je to telefon s interním označením Motorola Frontier a procesorem Snapdragon 8+ Gen1 a dále i skládací stroj Motorola Razr 3, o kterém tipaři tvrdí, že dostane stejný vlajkový čipset. Ovšem kromě těchto prémiových telefonů Motorola nezapomíná ani na střední třídu a dělá také na modelu s obchodním názvem Moto G42. Ten navíc nedávno prošel testy Geekbench.

Co o telefonu Moto G42 prozradil Geekbench

Z testovacího výpisu Geekbench sice moc parametrů telefonu Moto G42 nevyčteme, ale pojďme se podívat aspoň těch pár specifikací co tu jsou. Telefon pohání procesor z dílen společnosti Qualcomm s kódovým označením “hawao”. Převedeno do řeči bez kódů jde o čipset Snapdragon 680, který je postavený na 6nm výrobní technologii. Čipset má čtyři jádra s taktovací frekvencí 1,9 GHz a další čtyři jádra s taktem 2,4 GHz. O grafiku se postará Adreno 610.

Procesor při benchmarkových testech doplnily 4 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že na trh půjde víc paměťových verzí. Telefon běžel při testech na systému Android 12. V Single-core testu nasbíral model Moto G42 376 bodů a ve více jádrovém testu pak 1538 bodů.

Telefon má za sebou také několik certifikací, jako jsou například certifikace FCC, Wi-Fi Alliance, EEC a dokonce BIS. To znamená jediné, že jej Motorola rovnou uvede na globálních trzích. A znamená to i to, že na představovačku může dojít už skutečně brzy. Je ale pravda, že o specifikacích víme překvapivě málo. Tipaři očekávají, že chystaný telefon dostane OLED displej a jeho design prý vychází ze vzhledu modelu Moto G52. Můžeme tedy čekat mírně silnější rámečky kolem obrazovky, širší bradu a “díru” pro přední kameru ve středu její horní části. Modul trojitého hlavního fotoaparátu pak leží v levém horním rohu zadního panelu. Tipaři také počítají s tím, že Moto G42 bude celkem levný.