Pomalu se začínáme blížit třetímu čtvrtletí letošního roku, kdy by věci opět měly nabrat rychlý spád. Na konci léta a začátku podzimu by totiž měla dorazit hned celá řada velmi zajímavých telefonů. K nim patří i další nášup ohebných modelů od Samsungu, který si chce upevnit svoji vedoucí pozici v této kategorii. A s nástupem čínských ohebných “vlčáků” od OPPO či Vivo se budou muset snažit. Hlavní zátěž tak bude samozřejmě opět na vlajkovém modelu, kterým bude Galaxy Z Fold4.

Design a hlavní parametry ohebného Samsungu Galaxy Z Fold4 už jsme měli možnost v minulých dnech několikrát spatřit. Přece jen jde o jeden z nejočekávanějších kousků na trhu a tak je kolem něj velmi živo. Dnes si ale můžeme vše ještě potvrdit, díky známému leaksterovi Yogeshi Brarovi. Ten totiž na Twitteru zveřejnil v podstatě kompletní specifikace chystaného telefonu. A vzhledem k jeho důvěryhodnosti a reputaci se všemu dá s velkou pravděpodobností do detailu věřit.

High-end v ohebném stylu

Ohebný špičkový Samsung Galaxy Z Fold4 tak opravdu dostane třeba nový Snapdragon 8 Gen1+. Takže snad nabídne i lepší provozní podmínky a zahřívání. Displeje vypadají velmi podobně jako u minulé generace se 7.6-palcovým vnitřním a 6.2-palcovým vnějším. Opět samozřejmě oba s AMOLED panely a 120 Hz obnovovací frekvencí. Identická je i 4400 mAh kapacita baterie a na dnešní dobu lehce poddimenzované 25W nabíjení. Ale v tom si prostě Samsung stále nedá říct. Hlavní změnou by tak primárně měly být hlavně fotoaparáty. Hlavní senzor tak bude poprvé 50 Mpx a vylepšení se na 16 Mpx + 10 Mpx dočkají i selfie snímače.

Galaxy Z Fold4

A kdy se Galaxy Z Fold4 reálně představí veřejnosti ? Vzhledem k datům představení minulých generací vypadá reálně srpnový nebo zářijový termín, ale jistotu samozřejmě nemáme. Nadějně údajně podle korejských médií vypadá i cena. Teoreticky se má Z Fold4 stát nejlevnějším high-end ohebným modelem od Samsungu vůbec. No budeme zvědavi, jak se v Koreji vytáhnou. Snad příjemně překvapí.