Značka Realme už několik let září na trhu s chytrými telefony. Její tržní podíl například na evropském trhu roste, ale daří se jí velmi dobře i na dalších trzích. Není se čemu divit, protože její tempo vydávání nových telefonů je raketové. A snaží se bodovat i na trhu s tablety, kde před pár dny představila slušně vybavený tablet Realme Pad X a v nejbližší době se připravuje i vydání telefonu Realme GT Neo 3T. A aby toho nebylo málo, na cestě je i model Realme C30, který podle tipařů patří mezi nejlevnější telefony této značky.

Tipaři odhalují některé specifikace Realme C30

Tipaři Mukul Sharma a Paras Guglani na Twitteru zveřejnili hlavní parametry chystaného telefonu Realme C30 s tím, že jej výrobce v průběhu příštího měsíce uvede na indickém trhu. Předpokládají, že do prodeje půjdou tři barevné varianty, jmenovitě Denim Black, Lake Blue a Bamboo Green. Sharma dále dodává, že paměťové verze jsou dvě, a to s 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště a 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Tento parametr a také nespecifikovaný procesor z dílen Unisoc zajistí nízkou cenu telefonu.

Displej má úhlopříčku 6,58 palce a je s nejvyšší pravděpodobností typu LCD. Dále se mluví i o baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh. Ovšem podporu rychlého nabíjení nečekejme, protože má výkon jen 10 W. Nabíjení se tedy celkem protáhne. I přes větší akumulátor je model Realme C30 celkem štíhlý a v pase má 8,48 mm. A není ani těžký s váhou 181 gramů.

U displeje můžeme prý počítat s rozlišením FullHD+. Také foto výbava je poněkud skromnější s hlavním 13 MPix fotoaparátem a přední 5 MPix selfie kamerou. A v závěru ještě zmíníme i odhadovanou cenu, která na indickém trhu prý nepřesáhne přes 7000 indických rupií. To je v přepočtu zhruba 90 dolarů. Takže opravdu jde o telefon se základními specifikacemi a velmi nízkou cenou.