Společnost Google u na své letošní vývojářské konferenci I/O naznačila, jak na tom budou s některými specifikacemi chystané telefony Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Samozřejmě neprozradili toho příliš, ale víme, že opět dostanou vlastní procesor Tensor. Půjde o jeho druhou vylepšenou generaci. A asi nikoho nepřekvapí, že nové Pixel poběží na operačním systému Android 13. Dojde také na drobné úpravy designu modulu hlavního fotoaparátu a jednotlivé modely se od sebe budou lišit počtem foto senzorů. Tipaři navíc spekulují i o tom, že Google může letos telefony řady Pixel 7 představit už na konci září/septembra, díky dřívějším dodávkám displejů.

Displeje telefonů Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro

A u displejů chystaných telefonů Google se na chvíli ještě zdržíme. Na stránkách 9to5Google se totiž objevila podrobná zpráva o jejich parametrech. Informace pocházejí z projektu Android Open Source, kde tipaři zjistili, že Google vytvořil dva nové ovladače displeje. Jeden má označení C10 a druhý P10. Označení obrazovek vychází z interních označení telefonů, kdy Google Pixel 7 má kód „Cheetah“ a Pixel 7 Pro má kód „Panther“. První písmena těchto označení tvoří označení ovladačů.

Po dalším prozkoumání kódu tipaři zjistili, že letošní Pixely mají v podstatě stejné displeje jako loňské modely. Obrazovky opět pocházejí z dílen Samsungu s modelovými čísly S6E3FC3 a S6E3HC3. Přesto ale u obrazovek najdeme určitá vylepšení. Vzhledem k tomu, že rozlišení i obnovovací frekvence zůstávají stejné, může dojít k vylepšení kvality obrazovek, jasu a případně i spotřeby energie.

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že Google Pixel 7 dostane displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pro Pixel 7 Pro je nachystaná obrazovka s rozlišením 3120 × 1440 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pixel 7 je prý ale o něco menší než loňský standardní model. Konkrétně je o 1 mm užší a o 2 mm kratší. Velikost Pro verze se letos nezmění, ale dostane nativní režim 1080p, což sníží spotřebu energie baterie v režimu nízké spotřeby. Zatím to tedy vypadá, že řada Pixel 7 nabídne jen drobné upgrady ve srovnání s loňskem. Ale do uvedení telefonů je ještě daleko, takže je možné, že nás Google ještě něčím překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.