Ani poslední květnový víkend samozřejmě nespíme na vavřínech a máme pro vás další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Dnešní nedělní odpoledne sice bude určitě v hokejovém stínu, ale třeba si najdeme čas i na nějaké ty nákupy online. Jako obvykle jsme vybrali trojici zajímavých kousků z Aliexpressu, které by se vám mohly hodit. Samozřejmě za solidní peníze, protože přece bychom vím neukázali něco zbytečně drahého. Tak se na vše pojďme mrknout, dnešní nabídka je taková všehochuť, abychom nabídli něco pro každého.

Magnetická šikovná lampa od Xiaomi

Vychytávky z Číny

Šikulové ze Xiaomi mají ve svém portfoliu celou řadu lamp a lustrů, třeba od pod-značky Baseus. A dnes pro vás máme velmi zajímavou lampičku s nastavitelnou magnetickou základnou. Tu tak můžete přichytit na každý povrch a umístit lampu přesně kam je potřeba. Intenzitu osvětlení můžete regulovat ve třech krocích a dostanete i 4000K teplotu barev. Lampička je nabíjecí a vydrží až 24 hodin lehkého, nebo 4 hodiny intenzivního svícení na jedno nabití. Cena je velice lidová a zaplatíte tak jen 23.42 dolarů při doručení z čínského skladu. A Vychytávky z Číny pokračují.

Udělejte ze svého telefonu mikroskop

Možnosti fotoaparátů moderních mobilních telefonů jsou opravdu široké a zlepšují se i v možnostech přiblížení. Velmi oblíbené je také focení makro snímků z extrémně malé vzdálenosti. Takže co tak spojit tyto přednosti dohromady ? Externí mikroskopická čočka APEXEL umí až 200x přiblížení a jednoduše tak z vašeho telefonu uděláte velmi výkonný mikroskop. A díky polarizačnímu filtru a LED blesku budou případné záběry ještě kvalitnější. Se šikovným klipsem přichytíte čočku skoro ke každému telefonu a vše funguje napříč platformami. Baterie by pak měla vydržet zhruba na 2-4 hodiny užívání. Černá nebo bílá verze se zmíněným polarizačním filtrem stojí jen 29.03 dolarů.

Ultrasonický odpuzovač hmyzu a otravné fauny

A ještě jedna zajímavost od Xiaomi v podobě ultrasonického odpuzovače. Ten využívá hned trojice ultrasonických vln a funguje na širokou škálu otravů. Ať už na komáry nebo mouchy, ale třeba i na myši, šváby, pavouky a další havěť. Repelent jednoduše zapojíte do elektrické zásuvky a vydržet by měl zhruba na měsíc provozu. Vše je zcela bezpečné, netoxické a navíc neohrožuje ani domácí mazlíčky jako jsou kočky a psi. A pokryje prý až prostor přes 100 metrů čtverečních. Jeden kousek v bílé koupíte za 8.54 dolarů, případně dvojici v černé/bílé za 15.56 dolarů.