V dřevních dobách mobilního průmyslu se na samotné špici vyhřívalo hned několik legendárních jmen. Celá řada z nich už také efektivně neexistuje a zůstaly po nich jen vzpomínky. Taiwanské HTC do úzké špičky v minulosti rozhodně patřilo a má na svém kontě celou řadu výborných telefonů. Pamětníci jistě zamáčknou slzu nad některými z modelů Wildfire nebo mnoha povedenými kousky s Windows Mobile. Pád ze slávy byl pro firmu postupný, ale nakonec poměrně rychlý. Vaz jim zlomily částečně i přehnané ceny a “velké oči” vrchního managementu.

V roce 2018 pak velkou část firmy včetně celé řady patentů a vývojářského týmu odkoupil Google. HTC pak už od té chvíle na mobilním trhu jen paběrkovalo, i když jsme se z jejich dílny ještě pár kousků dostali. Třeba takový Desire 20 Pro z roku 2020 se dostal i do Evropy a měl i celkem slušná prodejní čísla. Ale samozřejmě k dávným úspěchům to mělo ještě velmi daleko. Možná se ale začíná blýskat na lepší času, protože se možná chystá jejich další comeback.

Návrat HTC na scénu ?

Už v březnu se totiž objevily informace, že by snad v dubnu měli HTC poslat na trh zbrusu nový prémiový telefon. A protože byl zdrojem jeden z vysoce postavených šéfů firmy, tak se fanoušci pomalu začali těšit. Přece jen poslední prémiový high-end model od HTC už je poměrně vousatý, protože HTC U12+ spatřil světlo světa už v roce 2018. Bohužel se ale nakonec v dubnu nic nestalo a návrat firmy do vysoké hry je tak stále zahalen mlhou tajemství.

Nově se ale jeden jejich nový tajemný telefon objevil v certifikačním procesu holandského úřadu Telefication. Pod označením HTC 2QBK200 splňuje japonské požadavky certifikací, i když je pak záhadou, co dělá v Nizozemí… Každopádně je to další důkaz o aktivitě HTC alespoň v některých ohledech. Mohlo by se jednat právě o zmíněný nový high-end kousek ? To se určitě brzy dozvíme.