Nedávná velká vývojářská I/O konference Googlu přinesla pro veřejnost hned celou řadu zajímavých novinek. Došlo na představení cenově dostupného telefonu Pixel 6A, chytrých hodinek Pixel Watch, případně nahození některých parametrů chystané řady Pixel 7. Překvapivě ale scházela jedna novinka, kterou většina analytiků čekala. Hovoříme samozřejmě o ohebném Google Pixel Notepad, který začíná získávat poměrně nechvalnou reputaci. Podle posledních informací totiž došlo již k několikátému odkladu a to pro podobný projekt rozhodně nevěstí nic dobrého.

Google Pixel Notepad, známý také pod starším předpokládaným názvem Pixel Fold, se měl dostat na trh už někdy na začátku letošního roku. Alespoň tomu nasvědčovaly dostupné zákulisní informace a zaručená šeptanda. Hovořilo se dokonce i konkrétních detailech včetně ceny, který měla být na úrovni velmi solidních zhruba 1400 dolarů. Stejně tak byly černé na bílém plány na speciální verzi Android 12L, optimalizovanou speciálně pro potřeby ohebných telefonů. Potom ale přišla studená sprcha a odhadovaný odklad na druhé pololetí letošního roku.

Konec googlovské ohebné odysey ?

To by se ale Google určitě už premiérovým ohebným kouskem pochlubil na nedávné I/O konferenci. Aktuální nový odklad tak může být teoreticky i finálním hřebíčkem do rakve tohoto ambiciózního projektu. Naznačuje to i zpráva korejského serveru The Elec. Ta cituje zdroje obeznámené s vývojem produktu a novinky zrovna potěšující. Prý v Google nepanuje spokojenost s celkovou úrovní chystaného telefonu a firma se bojí jeho nekonkurenceschopnosti. Není bez zajímavosti, že se něco podobného dokonce proslýchalo už v listopadu…

Současný odklad “na dobu neurčitou” ale také není zcela oficiální pozicí firmy. Pixel Notepad (nebo ještě jako Pixel Fold) totiž vlastně nebyl nikdy firmou ani oficiálně potvrzen. Veškeré zaručené zprávy byly ve finále stále jen spekulacemi a často možná o zbožným přáním fanoušků i novinářů. Třeba nás ale ještě Google překvapí a vše přepracuje. Jako další termín se nabízí podzimní uvedení řady Pixel 7, takže budeme velmi zvědavi. Další konkurence na ohebném poli by totiž určitě neublížila.