Poměrně dost etablovaných výrobců chytrých telefonů do svých portfolií zařadilo i skládací telefony. Prim na trhu v tomto segmentu hraje jednoznačně společnost Samsung, která už několik let na trh posílá hned dva typy skládacích strojů. A podobně dlouho se také mluví o tom, že je v přípravách i skládací Google Pixel. Tipaři v podstatě už několikrát naznačovali, že se tento skládací telefon objeví na trhu už brzy. Loni v září/septembri dokonce věřili, že jej Google uvede ještě do konce roku. Ovšem nestalo se tak.

Na skládací Google Pixel tedy stále čekáme, ale na začátku letošního roku se na síti objevila další nadějně vypadající zpráva, že telefon dostane změnu obchodního názvu a z Google Pixel Fold bude Google Pixel Notepad. Svou konstrukcí se prý tak trochu podobá skládacímu modelu Oppo Find N, který společnost Oppo s velkou slávou představila na konci loňského roku. A opět se spekulovalo, že Google svůj skládací telefon uvede na jaře na vývojářské konferenci I/O. A asi všichni víme, jak to dopadlo.

Kdy konečně dorazí skládací Google Pixel?

Pokud si teď myslíte, že skládací Google Pixel bude debutovat už brzy, nebo společně s telefony řady Pixel 7, jste na omylu. Je to přesně naopak. Na Twitteru totiž zveřejnil nám dobře známý Ross Young krátkou zprávu, že Google uvedení svého skládacího telefonu opět odložil. Letos na něj nečekejte, ale snad příští rok na jaře bude konečně uveden. Ovšem i to je zatím velká otázka.

Young tvrdí, že Google stále není spokojený s výsledkem a potřebuje ještě nějaký čas na to, aby byl telefon kompletně připravený. Stále jsou tu prý problémy s displejem a spekuluje se i o tom, že Google čeká na novou generaci procesoru Tensor. Mluví se i o tom, že ani software skládacího stroje není ještě pořádně odladěný. Takže musíme dál čekat a věřit, že příští rok na jaře uvedení skládacího Pixelu klapne.